Sosyal medyada kan kokan provokasyon
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki bir çay bahçesine yapılan intihar saldırısında çok sayıda kişi hayatını kaybederken, yaşanan bu katliamın ardından sosyal medyada da provokasyon başladı.
 
'Suructa Katliam Var' hashtag'i ile hükümete iftiralar atılmaya başlandı.
 
Suruç'ta meydana gelen patlamanın ardından ilk dakikalarda açıklama yapan HDP’liler de, katliamdan DAEŞ'İ ve hükümeti sorumlu tuttu. Paralel yapı üyeleri ve cemaate yakın isimlerden de HDP’ye paralel açıklamalar geldi.
 
Ortalığı karıştırmak isteyen gruplar DAEŞ, Kobani'ye girdiğinde  'Terörist Türkiye' hashtag'i ile provokasyon yapmış, Türkiye'de ki kobani olaylarında kan akmıştı.
 
Hükümetten açıklama:
 
Hükümet kanadı ise saldırılardan duyduğu üzüntüyü dile getirirken, yapanların vatan haini olduğu belirtildi.
 
Başbakan Davutoğlu; "Her türlü soruşturma başlatıldı. Bu olayın açıkça oluşu terör saldırısı ve canlı bomba. Lanetlediğimiz terör olayı ile karşı karşıyayız. Suruç'ta, Adıyaman'da olan saldırı ve Türkiye dönük sobataj saldırısı ne olursa olsun hepsinin hedefi Türkiye'yedir. Türkiye'nin huzuruna, güvenine, demokrasisine saldırıdır. Saldırıyı şu gruba yönelik olarak görmüyorum. Saldırı hepimize karşı gerçekleşmiştir. Ayrıca saldırının zamanı tam da bayram sonrasına denk gelmesi de saldırının bütün bir ülkeye karşı olduğunun göstergesidir. Kim nereden yaparsa yapsın, tüm terör örgütlerine karşı birlikte tutum sergilemenin tam zamanıdır." şeklinde konuştu. 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hoca 1 yıl önce

____adminin yorumu___ senin gibi teröristler yapsın sonrada başkaları suçlu olsun... zerre kadar imanın varsa PKK VE TEÖRİSTLERİN SAFINDA YER ALMAZSIN... HDP DE DAHİL... HOCA OLMUŞSUN AMA ADAM OLAMAMIŞSIN...