Teröristlere yolu o açmış!
Emniyet Müdürü Atalay Ürker'in ağır yaralandığı, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu'nun şehit olduğu, koruma polisi Uğur Atlı'nın da yaralandığı PKK saldırısının detayları ortaya çıkmaya başladı
Buna göre, PKK'lı teröristlerin saldırıdan sonra kullandıkları aracı Bingöl Beşyol bölgesinde bırakarak, 12 AR 900 plakalı araca binip Genç ilçesine doğru gittikleri belirlendi.

Teröristlere telefon edip 'Yol temiz, gelin' demiş!Emniyetin verdiği bilgilere göre, teröristlerin kullandığı araca Genç ilçesi girişinde yapılan operasyondan sonra ise PKK'lılara ait bir cep telefonu bulundu. Cep telefonunun arama kayıtlarından diğer işbirlikçiye ulaşıldı. Buna göre, telefondan son aranan kişinin cep telefonunun sinyalinin Diyarbakır'da tespit edildiği ortaya çıktı. Bu kişinin ise Ali Kılıçgedik adlı kişi olduğu ve önceki gün Diyarbakır'da gözaltına alındığı kaydedildi. Emniyette ifade veren Kılıçgedik, saldırıdan sonra aracıyla teröristlerden Erhan Şenyuva ile konuştuğunu ve onlardan önce kendisinin Genç üzerinden Diyarbakır'a doğru yola çıktığını ve yolun temiz olduğu bilgisini aktardığını söyledi.

'Aracı Erhan kiraladı'

Soruşturmada ise saldırıyı düzenleyen teröristlerin Erhan Şenyuva'nın kiraladığı araca geçtikten sonra yolun temiz olduğu bilgisi kendilerine geldikten sonra Genç ilçesine doğru yola çıktıkları belirlendi. Ancak Kılıçgedik'in l temiz gelin" bilgisinden sonra Jandarma Özel Harekat ekiplerinin Genç girişinde güvenlik noktası oluşturduğu ve kırsal alana gitmek için yola çıkan teröristlerin güvenlik noktasına takıldığı ortaya çıktı.


Anahtar Kelimeler:
teröristlere yolu açmış

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol