Toledo'dan komik savunma, "Kur'an, Tevratı tasdik ediyor"

Burhan Kuzu'nun muharref Tevrat'ta vadedilmiş topraklar meselesinin bölge siyasetinde etkili olduğunu belirten konuşmasına İsrail'den cevap geldi

Toledo'dan komik savunma, "Kur'an, Tevratı tasdik ediyor"

Burhan Kuzu'nun muharref Tevrat'ta vadedilmiş topraklar meselesinin bölge siyasetinde etkili olduğunu belirten konuşmasına İsrail'den cevap geldi

07 Ağustos 2016 Pazar 21:50
Toledo'dan komik savunma, "Kur'an, Tevratı tasdik ediyor"
banner283
DİNİHABERLER.COM / ANALİZ

Burhan Kuzu'ya tepki veren Şarlatan Zali De Toledo'nun "Kur'an, Tevrat'ı tasdik ediyor" sözü kargaları güldürdü. Oysa Kur'an, Toledo'nun savunduğu bu günkü muharref Tevrat'ı değil Hz. Musa'ya indirilen bozulmamış Tevrat'ı tasdik ediyor. Toledo'nun iddiasının aksine Kur'an'da bir çok ayette Yahudilerin Tevrat'ı bozduğu, ayetlerin anlamlarını değiştirdikleri sık sık belirtiliyor. 

"
Sözlerini bozmaları sebebiyle onları lânetledik ve kalplerini katılaştırdık. Onlar kelimelerin yerlerini değiştirirler (kitaplarını tahrif ederler). Kendilerine öğretilen ahkâmın (Tevrat’ın) önemli bir bölümünü de unuttular." (Maide Suresi, 13. ayet)

"Şimdi (ey müminler!) onların size inanacaklarını mı umuyorsunuz? Oysa ki onlardan bir zümre, Allah’ın kelâmını işitirler de iyice anladıktan sonra, bile bile onu tahrif ederlerdi." (Bakara Suresi, 75. ayet) 

"Yahudilerden bir kısmı kelimeleri yerlerinden değiştirirler, dillerini eğerek, bükerek ve dine saldırarak..." (Nisa Suresi, 46. ayet)

"Ehl-i kitaptan bir gurup, okuduklarını kitaptan sanasınız diye kitabı okurken dillerini eğip bükerler. Halbuki okudukları Kitap’tan değildir. Söyledikleri Allah katından olmadığı halde: Bu Allah katındandır, derler. Onlar bile bile Allah’a iftira ediyorlar." (Ali İmran Suresi, 78. ayet) 

Her şey bir tarafa sadece şu örnek bile Kur'an'ın mevcut Tevrat'ı tasdik etmemesine en güzel örnek: Kur'an, aklı gideren sarhoşluk verici şeyleri ile zinayı yasaklıyor. Muharref Tevrat'ta ise babalarına şarap içirip sarhoş ederek babalarıyla birlikte olan Hz. Lut (as)'ın kızlarından söz ediyor. Bir Peygamberi ayyaş ve zinakar olarak tanımlayıp, iftira atan bozulmuş Tevrat'ı, Kur'an'a tasdik ettirmek Toledo gibi dangalaklara yakışan bir yaklaşım olsa gerek. 


Bu gerçeklerden habersiz olması mümkün olmayan Toledo, Ali İmran suresi 78. ayette buyurulduğu gibi genel yahudi ahlakına uygun bir şekilde yalan ve iftiralarla AKP Milletvekili Burhan Kuzu’nun 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak CNN Türk’e verdiği röportajda Yahudilerin kutsal kitap Tevrat’ı değiştirdiklerini söylemesine tepki vermesi gülünecek bir durum...

Burhan Kuzu, Tevrat’ta Fırat ve Dicle arasında kalan toprakların Yahudilere vaat edilmiş olarak belirtilmesinin bugünkü Ortadoğu siyasetini etkilediğini belirtmişti.

İsrail'deki Türkiyeliler Birliği Başkanı Zali De Toledo, Burhan Kuzu’ya yanıt verdi.

Başkan Zali De Toledo, “Son on yılda palazlanmış, şimdi ise Cumhuriyet savcıları tarafından Terör örgütü olarak kabul edilen, vatanımız için karanlık düşüncelerle donanmış ABD de yaşayan şahsın 15 Temmuz 2016 tarihinde tertiplediği başarısız darbe için görüşlerinizi dile getirirken TBMM kabul ettiği TCK 5237 sayılı Nefret suçları ile ilgili kanunu çeşitli şekillerde çiğneme yönüne gittiniz. Bir Anayasa hukukçusu ve iktidardaki bir milletvekili olarak Zat-i âlinize hiç yakışmadığını düşünüyorum” dedi.

“KURAN-I KERİM TEVRAT'I TASDİK VE KABUL EDER”

“Bu arada Tevratın tahrif edildiğini dile getirdiniz. Tahrif edildiğini iddia ettiğinize göre ispat etmeniz gerekir. Kaldı ki, Kutsal kitap Kuran-ı Kerim Tevrat'ı tasdik ve kabul eder” diyen Toledo'nun Oda Tv'de yayımlanan saçmalıkları şöyle devam etti:

YAHUDİLER BULUNDUĞU ÜLKEYE İHANET ETMEZMİŞ

Tarih yahudilerin İspanya'da ihanet ettiği için ülkeden kovulduğu ve Kanun Sultan Süleyman'ın kendilerini kabul ettiği örneğine şahit.  Aynı şekilde ülkeye ihanet ettikleri için Hitler'in Yahudileri soykırıma tabi tuttuğu biliniyor. Yahudilerin, Filistin'de bölgenin yerel halkına nasıl baskı ve şantaj yaptığı da ayrı bir konu iken Toledo, “Yaşadıkları ülkeye karşı vatan hainliği ile suçlanmış tek bir Yahudi bulunmadığı gibi, son yılların modası olan bir komplo ile geçen asırda suçlanmış bir Fransız asker Yahudisi Dreyfus'un ve Emil Zola'nın verdiği uğraş sonunda aklanmış hikayesini mutlaka bilmeniz gerekir.” demesi şaşkınlığa yol açtı.

“CUMHURBAŞKANI ADINA İŞTİYAKLA HUTBE OKUDUK”

İsrail'deki Türkiyeliler Birliği Başkanı Zali De Toledo, “Yazdıklarıma sizin gibi bir çok kimsenin bilmediği veya bilmemezlikten geldiği bir kaç hususu paylaşmakla son vereceğim” deyip maddeler halinde saçmalamaya devam etti:

Yahudi için bulunduğu ülkenin kanunu kendi kitabından daha önemli imiş....

1- Tahrif edildiğini iddia ettiğiniz kutsal kitabın en önemli kurallarından biri , Yahudi yaşadığı ülkenin kanunlarının Tevratın kurallarından önde geldiğidir. DİNA DE MALHUTA DİNA

2- T.C. nin kurucusu Ulu Önder Atatürk!ün , NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE özdeyişini , Türkiyede yaşayan her Yahudi büyük bir Keyif ve Gurur ile , göğsünü gere gere tekrar eder..

3- Yahudi Bayramlarında ve törenlerinde, T.C. nin bekası ile görevdeki Cumhurbaşkanı adına iştiyakla Hutbe okuduklarını,

4- Atatürk'ün ölümü sırasında, Türkiye'de yaşayan Yahudilerin bir matem alameti olarak elbiselerinde bulunan düğmelerini kopardıklarını, bu durum sadece ölen ailenin yakınları için yapıldığını bilinmesinde yarar vardır.

NEFRET SUÇUNA SIĞINDI

5- Cemaat yöneticilerimiz yarın (Bugün) Yenikapı meydanında yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingine bütün Yahudilerin katılması için bir genelge ilan etmesine rağmen , hiç beklenmedik bir zamanda üstelik kariyeri parlak bir Hukuk Prof. tarafından nefret suçunun işlenmesi , bu vatana iki şehit vermiş bir ailenin ferdi olarak beni derinden üzmüştür." şeklinde Burhan Kuzu'ya cevap veren Toledo, Müslümanları kendileri gibi görüyor olmalı ki " Kanunda nefret suçu varken dininin gerekleri olan hükümleri bir kenara bırak" demeye getirdi. Oysa Müslümanların inancı tüm içinde yaşadıkları devletlerin kanunlarından üstün ve yücedir. 

Kanaatimce, günümüz ayrışma günü değil, birlik ve beraberlik içinde olma günüdür. Malumunuz olduğu üzere kuvvet birlikten doğar.” 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 07.08.2016 23:23
Anahtar Kelimeler:
İsrailBurhan KuzuYahudiler
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.