'Torba kanun' tasarısı alt komisyona sevk edildi
 TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, zorunlu trafik sigortası, 65 yaş aylıkları, Kanal İstanbul Projesi, terörizmin finansmanıyla mücadele, gençlerin genel sağlık sigortası prim borçlarının silinmesi ile ilgili yeni düzenlemeleri içeren "torba tasarı"; 15 bin polis alınması, Şanlıurfa'ya İstiklal Madalyası verilmesi ile yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni bulunmayan yapılara, dönüşüm ve yenileme uygulamalarına muvafakat verilmesi şartıyla geçici elektrik, su, kanalizasyon ve doğalgaz bağlantısı yapılmasına yönelik tasarı ve tekliflerle birleştirildi. Tasarı, alt komisyona sevk edildi.
 
Zorunlu trafik sigortası, 65 yaş aylıkları, Kanal İstanbul Projesi, terörizmin finansmanıyla mücadele, gençlerin genel sağlık sigortası prim borçlarının silinmesi ile ilgili yeni düzenlemeleri içeren "torba tasarı", 15 bin polis alınmasına ilişkin tasarı; Şanlıurfa'ya İstiklal Madalyası verilmesine ilişkin teklif, yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni bulunmayan yapılara, dönüşüm ve yenileme uygulamalarına muvafakat verilmesi şartıyla geçici elektrik, su, kanalizasyon ve doğalgaz bağlantısı yapılmasına yönelik teklifle birleştirildi.
 
Geneli üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından, tasarı alt komisyona sevk edildi.
 
Komisyon Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, alt komisyonun yarın çalışacağını, Perşembe günü ise tasarının görüşmelerine Plan ve Bütçe Komisyonunda devam edileceğini söyledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kkö 9 ay önce

ilitam ne oldu torba yasada yok herhalde

Avatar
imam 9 ay önce

Nerede bu ilitam.

Avatar
i-h 9 ay önce

Hani Meb ekleme yapacak ilitam gumbur gumbur diyordunuz. Onlisans ilahiyat mezunlarina diger bolumleri acmalarindan belliydi. YÖK bu işe sicak bakmiyor. Sicak bakanlar sadece ilitama gitmeye calisanlar ve bunlarin baski yaptigi kisiler.
Başka bahara kaldi vesselam...

Avatar
Ahmed 9 ay önce

Ilitam hangi torba yasada olucak

Avatar
MUSTAFA 9 ay önce

kamu çalışanlarının yıllık izinlerinde cumartesi-pazarın çıkacağı söyleniyordu ne oldu sanırım fos çıktı galiba