Yalçın Akdoğan'dan Putin ve Obama'ya 1915 tepkisi
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 1915 olaylarıyla ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

'SUÇA ORTAK ARIYORLAR'

"Önce bir kendi geçmişlerine baksınlar" diyen Akdoğan şöyle devam etti:
Geçmişte başka milletlere, kendi vatandaşlarına yaptıkları zulümlerin, katliamların, soykırımların kuyruk acısıyla kompleksiyle bugün herkes böyle yapmış gibi bir edayla suça ortak arıyorlar. Bunlar, kendi geçmişlerine, kendi yaptıklarına baksınlar.

'KEŞKE SURİYE'DEKİLER İÇİN AÇIKLAMA YAPSAYDI'

Suriye'de yüz binlerce insan katledildi. Keşke Putin, bununla ilgili bir açıklama yapsaydı, Esed'i kınayabilseydi, bu acıları paylaşabilseydi. Bunları kınayan biziz. Acıları paylaşan, 2 milyon insana kucağını açan biziz. Bu acılar karşısında sessiz kalanlar, çıtını çıkarmayanlar, geçmiş hadiseler üzerinden farklı beyanatlar içerisine giriyorlar. Bunlar, kabul edilemez. Bütün milletler bir araya gelelim, geçmiş acıları düşmanlığı kışkırtmak için değil dostluğu nasıl geliştirebiliriz diye kurmaya çalışalım.

Anahtar Kelimeler:
Diyanet Dinihaberler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
religion man 2 yıl önce

kendi tarih sayfalarından hala kan damlayanlar , kalkıp bize hesap sormasınlar , soramazlar da ! bütün dünya bir araya gelse , o hesabı soramazlar , tarihimizde kara leke yoktur olamaz da ! bu Millet Necib bir Millettir oyle de olmaya devam edecektir...

Avatar
Mehmet 2 yıl önce

Gavurdan dost domuzdan post olmaz.Bu kıyamete kadar böyle devam edecek anlayın artık.