Yüksekova saldırısının failleri yakalandı
Hakkari Valiliği gözaltına alınan 3 kişi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya göre saldırganlardan biri Bodrum'da diğerleri ise Yüksekova'da yakalandı.

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz Yüksekova İlçesi Cengiz Topel Caddesi'nde 19.07.2014 günü saat 16.00 sıralarında Zağros İş Merkezi önünde Uzman Çavuş K.U. isimli askeri personelin yapılan silahlı saldırı sonucu yaralanması olayı ile ilgili E.A. isimli şahıs ise Bodrum/Muğla'da gözaltına alındı. 25.10.2014 günü saat 15.45 sıralarında Lavaş isimli iş merkezi yanında 3 askerimizin kimliği belirsiz terör örgütü mensuplarınca şehit edilmesi olayı ile ilgili olarak 27.10.2014 günü sabah erken saatlerde İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan operasyon sonucu 1. olayın faili, ikinci olayın da faili olduğu değerlendirilen K.T. isimli şahıs Yüksekova ilçesinde, 1. olayın faili E.A. isimli şahıs ise Bodrum/Muğla'da, ayrıca olaylarla ilgili O.C. isimli şahıs Yüksekova ilçesinde gözaltına alınmış olup, konu ile ilgili çalışmalara devam edilmektedir" denildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
gebereseciler 2 yıl önce

Bunlar halkın önüne elleri kolları bağlı çıkarılıp, halk tarafından taşlanarak linç edilsin. Cesetleri de günlerce, meydanda asılı kalsın. Böylelerinin cezası recmdir.

Avatar
murat 2 yıl önce

Askerlerimizi şehit edenlerin Allah onların belasını versin

Avatar
misafir 2 yıl önce

yakalandıda ne oldu başımız göğemi erdi idammı olacaklar sanki devletin şevkatli kollarında beslenecekler üç tane askerimiz gerimi gelecek

Avatar
krc 2 yıl önce

besle kargayı oysun gözünü misali barış süreci dedik ne getirdi ne götürüyor buna bakmak lazım yine besleyip salacağız dışarı