Yurtta kış: Kar ve şiddetli yağış devam ediyor

Yurtta kar ve şiddetli yağış devam ediyor..

Yurtta kış: Kar ve şiddetli yağış devam ediyor

Yurtta kar ve şiddetli yağış devam ediyor..

Hakkı Bilir
Hakkı Bilir
05 Ocak 2016 Salı 09:15
Yurtta kış: Kar ve şiddetli yağış devam ediyor
banner221
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde beklenen yağışların Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın güney ve doğusunda yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların; bugün (Salı) sabah saatlerinde Bolu'nun yüksekleri, Kastamonu, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve doğu kesimleri ile Elazığ, Bingöl, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Siirt çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya'nın doğusu, Kütahya, Bursa, Bilecik, Eskişehir ile zamanla Ankara çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege ve Akdeniz kıyıları ile iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bugün (Salı) İzmir, Aydın, Muğla, Antalya'nın doğusu, Bursa Bilecik, Eskişehir ile zamanla Ankara çevrelerinde kuvvetli (20-50 mm) yağmur ve sağanak şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ VE YER YER YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; bugün (Salı) sabah saatlerinde Bolu'nun yüksekleri, Kastamonu, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve doğu kesimleri ile Elazığ, Bingöl, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Siirt çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Geçtiğimiz günlerde Karadeniz bölgesi ile Doğu Anadolu'da meydana gelen kar yağışları ile yer yer yüksek kar örtüsü meydana gelmiştir. Hafta başından itibaren batı kesimlerden başlayarak ısınacak olan hava, güneyli rüzgarlar, eski kar örtüsü üzerine yeni yağışların meydana gelmesi gibi nedenlerle yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: Ülkemizin İç ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Ayrıca, iç bölgelerde rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli esmesi beklendiğinden muhtemel soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

    
Memurlar Net

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220