Zekeriya Öz'den yeni gaf!

Gaflarıyla büyük yankı uyandıran eski İstanbul savcısı Zekeriya Öz, Twitter'dan paylaştığı bir karikatürle yine alay konusu oldu.

Zekeriya Öz'den yeni gaf!

Gaflarıyla büyük yankı uyandıran eski İstanbul savcısı Zekeriya Öz, Twitter'dan paylaştığı bir karikatürle yine alay konusu oldu.

30 Ocak 2015 Cuma 06:35
Zekeriya Öz'den yeni gaf!
banner221

Eski İstanbul savcısı Zekereriya Öz, İlker Başbuğ'un tutuklandığı dönem yayımlanan bir karikatürü kırparak çözüm sürecine yönelik ilginç eleştiriler getirdi. Öz'ün gözden kaçırdığı ise, İlker Başbuğ'un tutuklandığı 'İnternet Andıcı' soruşturmasını kendisinin başlatmış olması...

Yine baltayı taşa vurdu

Zekeriya Öz, İlker Buşbuğ'un tutuklandığı dönemde Gırgır dergisinde yer alan ve bir PKK'lının komutana seslenerek, "Komutan tuttuğun yol yol değil! Gel vazgeç pişmanlık yasasından faydalan! Evine dön!.." dediği karikatürü Twitter'da paylaştı.
Zekeriye Öz, "Binlerce şehit verdik güneydoğudaki geldiğimiz durum. Açılım diye milleti kandırıp bölünmeyi gerçekleştiriyorlar" diye de yazarak kendince hükümeti eleştirdi.

Fakat karikatürün orijinal halinin çözüm süreciyel alakası yok. 11 Ocak 2012'de yayımlanan söz konusu karikatürde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir numarası olan Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un 'terör örgütü yönetecisi olma' suçlamasıyla tutuklanması bir PKK'lının gözünden anlatılıyor...

İşte o karikatürün orjinali:

Gaflarıyla meşhur oldu

Cemaate yakın isimlerden savcı Zekeriya Öz sosyal medya üzerinden attığı bir tweetle alay konusu olmuştu. Mehmet Akif Ersoy'un şiirini Atatürk'ün sözüymüş gibi paylaşan Savcı Öz'e birtwitter kullanıcısı "Soruları çalacağınıza iki satır ders çalışsaydın Mehmet Akif'in şiirini Atatürk'ün sözü sanmazdın" diye cevap verdi.
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220