Giresunlu Umrecilerin Kabe özlemi bitiyor
Grup Sayfamız için

Giresun Merkez ve Keşap İlçesindenkutsal topraklara giden Umreciler dualarla uğurladı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2016 Umre Organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan 189 umre adayları için Giresun İl Müftülüğü tarafından uğurlama töreni düzenlendi.

Yunus Emre KELLECİ’nin okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başlayan programda konuşan Giresun İl Müftüsü Muhittin ORAL, umrecilerin sıradan bir yolculuğa çıkmadıklarını, bu yolculuğun manevi bir boyutunun olduğunu, artık bir misyonu üstlendiklerini söyledi.

ORAL konuşmasını devamında “Umre tamir demektir. Kalp ve gönül dünyalarımızdaki eksikliklerimizi tamir amacı ile Umre yapıyorsunuz. Sizleri tebrik ediyorum. Sizler kazancınızı bu yola harcıyorsunuz. Ne mutlu sizlere. Ömür sermayenizi ahiret kazancına dönüştürmek içi,n gayret ediyorsunuz. Ne mutlu size.” dedi.

20 gün sürecek olan Umre programında kafile başkanı olarak İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri şube müdürü Ahmet AŞAR, Din görevlileri olarak SeyyidVakkkas Cami İmam-Hatibi Tevfik KORKMAZ, Şehy Keramettin cami İmam-Hatibi Hüseyin AKIN, Serpile Hatun Cami İmam-Hatibi Muhsin İNSAFOĞLU, Hatun Cami İmam-Hatibi İbrahim AKAR, Diyanet yayın da görevli personel Cafer KÖKSAL, İrşat görevlisi olarak da Şule AKIN Umre programında görev aldı.

Katılımın çok yoğun olduğu program il Müftü yardımcısı Hacı KAHRAMAN’ın yaptığı duanın ardından Umreciler kutsal topraklara uğurlandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol