Umre Yolcuları Kutsal Topraklara Uğurlandı
Merkez Kasımpaşa Camii bahçesinde düzenlenen uğurlama programına, İlçe Müftü Vekili Ömer Faruk Can, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Müftü Vekili Ömer Faruk Can, yaptığı konuşmada umre ibadetinin önemine değindi. Bu yolculuğun sıradan bir yolculuk olmadığını söyleyen Can, "Bu yolculuk Allah’ın rızasını kazanmak ve ibadet niyetiyle yola çıktığınız bir yolculuktur. Çünkü gideceğiniz yerler sıradan yerler değildir.

Rabbimizin Kur’an-ı Kerim de ifade ettiği mekânlardır. Şimdiden umre için yola çıkacak kardeşlerimiz mutlaka bu bilinci kazanmaları lazımdır. İnşallah orada yapacağımız ibadetlerimize kat ve kat sevap verileceğini unutmayalım.

Gittiğiniz mekânların kutsal mekân olduğunu unutmayın. O yüzden bu yolculuğa çıkan kardeşlerimiz elinden ve dilinden Kur’an-ı eksik etmeyecek. Rabbim inşallah o mübarek mekanda yapacağınız ibadetlerinizi, dualarınızı ve sakalarınızı en güzel şekilde kabul etsin"
dedi.

 
Konuşmaların ardından umre yolcuları ilahi ve dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Din görevlileri Ramazan Özdemir ve Mustafa Karabulut önderliğinde yapılacak umre ziyareti 24 gün sürecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol