İmam Hatip’lere üst düzey proje
Milli Eğitim Bakanlığı, Anadolu İmam Hatip Liselerinde “Proje Okul” ile bir ilke imza atacak. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'ne bağlı belirlenen Anadolu İmam Hatip Liselerinde, Fen ve Sosyal Bilimler, Yabancı Dil, Klasik Sanatlar ve Musıki projeleri gelecek eğitim öğretim yılında uygulanacak.

4 DİLDE EĞİTİM VERİLECEK

25 Anadolu İmam Hatip Lisesinde yabancı dil projesi uygulanacak. Arapça, İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerinde eğitim verilecek. Öğrenciler hazırlık sınıfında öğrendikleri dilleri pekiştirmek amacıyla Amerika, İngiltere, Kanada'ya gönderilecek.

FEN LİSESİ MÜFREDATI

Yaklaşık 34 Anadolu İmam Hatip Lisesinde Fen ve Sosyal bilimler projesi, gelecek eğitim öğretim döneminde başlayacak. Bu okullarda fen liselerinin ve sosyal bilimler liselerinin haftalık ders çizelgeleri aynen uygulanacak.

KLASİK SANAT VE MUSİKİ

2016-2017 eğitim öğretim yılında Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinde, “Klasik Sanatlar ve Musıki Projesi” uygulanacak. Ebru, hat ve dini musıki eğitimi verilecek.

Uzman kişilerle yakın temas

Proje okullar, üniversitelerle protokol yapacak, bu kapsamda danışman akademisyen belirlenecek, öğrenciler, danışman öğretmen gözetiminde okumalar yapacak, AB Projelerine katılacak, bilim olimpiyatlarını takip edecek. Sosyal, kültürel,sportif faaliyetler yapılacak, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, z-kütüphane gibi üst düzey imkan sunulacak. Alanında uzman kişiler seminer
verecek. Bakan, milletvekili, vali, kaymakamlarla kariyergünleri düzenlenecek.

Kaynak: Yenişafak
Anahtar Kelimeler:
Proje Okul

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol