İmam Hatipliler bilim sanat şenliğinde!

Burada konuşan Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Halit Bekiroğlu, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da imam hatiplilerin olduğuna dikkati çekti.

İlim, kültür, sanat gibi alanlara gerektiği kadar vakit ayrıldığı zaman gelecek yıllarda imam hatiplerde nitelik sorununun ortadan kalkacağını belirten Bekiroğlu, şunları kaydetti:

“Kendinize güvenin, bizleri aşın. Bizler farklı bir dönemin, 28 Şubat’ı yaşamış, belki hala o travmaların etkisinden kurtulamamış bir kuşağız. Siz bizi taklit etmeye kalkışmayın, bizleri aşma çabası içerisinde olun. Bilim, kültür, sanat alanında çok güzel eserler ortaya koyan kardeşlerimiz var. Özgüven içinde asla komplekse kapılmadan umutlu olmanızı sizlerden istirham ederim. Bu tavsiyelere uyduğunuz takdirde önümüzdeki on yıllarda hem ülkemize hem İslam dünyasına öncü olacaksınız.”

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ise etkinliğin okullardaki çalışmaların yansıması olduğunu belirterek, emeği geçen öğretmenlere ve velilere teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Öncü Spor, İlim Yayma Vakfı, Diyanet Vakfı, Ensar Vakfı, TÜGVA, TÜRGEV, İlim Yayma Cemiyeti gibi kuruluşların da destek verdiği ve öğrencilerin yaptığı eserler, yarın da Fatih Ali Emiri Merkezi’nde ziyarete açık olacak.

Kaynak: Haber7

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol