İskele İmam Hatip Anadolu Lisesi'nden önemli başarı
İskele İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 1. TEOG sınavında yüzde 65.9 ortalama ile il ikincisi, 2. TEOG sınavında ise yüzde 67.9 ortalama ile İpekyolu ilçesinde birinci okul oldular.

Başarının ardından İskele İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Okul Müdürü Ahmet Çenk ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin’i makamında ziyaret ettiler.

Okulun öğrencilerinden 12 kişinin 100 üzeri net yapan, Esra Yürektürk adlı öğrencinin ise 119 soruya net cevap verdiğini belirten Okul Müdürü Ahmet Çenk, bunun yanı sıra Arapça etkinlik yarışları kapsamında bilgi yarışması il birinciliği, şiir okuma yarışması il birinciliği,  bölge ikinciliği,  öte yandan Alime İnan adlı öğrencinin ise Hüsnü Hat yarışmasında Türkiye üçüncüsü olduğunu söyledi.

Çenk ayrıca, okulun engelli öğrencilerinden Sevgi Gülmez’in Kısa Film yarışmasında Türkiye şampiyonu olduğunu belirterek, 2016 YGS de yüzde 85 başarı ile İmam Hatip Liseler arası ilk sıralarda yer aldığını söyledi.

Elde edilen başarılardan dolayı okul öğrencilerini ve okul idarecilerini tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, başarılarının devamını dileyerek, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Başarılarından dolayı öğrencileri onurlandıran İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ve yarışmalar boyunca kendilerini yalnız bırakmayan, destek suman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi’nden sorumlu Şube Müdürü Fesih Vural’a teşekkür eden okul Müdürü Ahmet Çenk, teşekkürlerini dile getirdi. (İLKHA) 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol