Mardin’de Mekke'nin Fethi kutlandı

Mardin’de Mekke’nin Fethi, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrenciler tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Mardin’de Mekke'nin Fethi kutlandı

Mardin’de Mekke’nin Fethi, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrenciler tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hakkı Bilir
Hakkı Bilir
04 Ocak 2017 Çarşamba 10:25
Mardin’de Mekke'nin Fethi kutlandı
banner221
Mekke’nin Fethi, Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başlayan program, tiyatro ve sinevizyon gösterileri ile devam etti. Ardından öğrencilerden oluşan bir grup, Ney dinletisi sundu.

Yoğun katılım sağladığı program ile ilgili konuşan Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mücahit Önen, etkinliği düzenlemelerin amacı öğrencilerde Mekke’nin ruhunu oluşturmak olduğunu söyledi.

Etkinliklerin devam edeceğini vurgulayan Önen, “Etkinliği, Milli Eğitimin bize sunmuş olduğu bu yıl kaç etkinlik yapacaksınız? Şeklindeki direktifi çerçevesinde gerçekleştirdik. Okul olarak şiir dinletisi ve kutlu doğum etkinliklerini de yapacağız. Bu etkinliği biz çocuklarımıza Mekke’nin ruhunu bir daha kazandırmak, çocuklarımızı bu ortamda eğlendirmek ve çocuklarımızı Mekke’nin ruhu çerçevesinde bilinçlendirmek için yaptık. Biz bu etkinliğe özellikle öğrenci ve çocuklarımızı getirmeye özen gösterdik. Yani dışardan herhangi katılımın sağlanmaması için kimseye davetiye göndermeyerek çocuklarımızın katılımını sağladık. Bunda amacımız şuydu; bugüne kadar yapılan bütün çalışmalarda, etkinliklerde gerek kurumlardan gerek farklı yerlerden davetliler geliyor ve öğrenciler genellikle bu etkinliklerde mahrum oluyorlar.  Amacımız bu etkinliğe çocuklarımızı getirip çocuklarımızı bu ortamlarda farklı eğitim ortamına taşımaktı. Çok güzel geçti. İlahiler seslendirildi, tiyatro gösterisi ve farklı etkinler yapıldı. Öğrencilerimiz buradan memnun bir şekilde ayrıldılar” dedi.

Etkinlik, okunan duanın ardından sona erdi.
Mardin Arena/Nesrin Olgaç
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol