Nevşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Tübitak Bilim Fuarı Açıldı
 Nevşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde TÜBİTAK Bilim fuarı açılışı yapıldı.

Okul Müdiresi Senem Aydoğan açılış konuşmasında, "Gerek bilim gerek sanat dalındaki bu çalışmalarımızın her birinin ileride atılacak büyük adımlara vesile olması, öğrencilerimizin Rahman'ın ilminin her şeyi kuşattığı bilinci içerisinde mazinin ihyasıyla atiyi inşa edecek başarılar elde etmeleri" amacıyla gerçekleştirilen çalışmalarından dolayı Proje Koordinatörü Barış Şahin'e, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyorum" dedi.

Okul Müdiresi Senem Aydoğan'ın açılış konuşmasının ardından ise Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve İl Müftüsü Yakup Öztürk TÜBİTAK fuarının açılışını gerçekleştirdi.

TÜBİTAK Bilim fuarında Fizik Öğretmeni Barış Şahin koordinatörlüğünde, 22 öğretmen nezaretinde, 86 öğrencinin hazırladığı 43 proje görücüye çıktı. Projeler fuara katılan protokol tarafından tek tek ziyaret edilerek bilgiler alındı. Öğrenciler ortaya çıkardıkları projeleri davetlilerle tanıtmak için adeta birbirleri ile yarıştı.

Bilim Fuarı ve ebru sergisinin ardından, okul bahçesinde kurulan kermes çadırında, öğrenci ve öğretmenlerin emekleriyle hazırlanan ikramlar misafirlere sunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol