Samsun'da 2. İmam Hatip Günleri
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte imam hatip okulları stant açarak, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergiledi.

Etkinliğin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, imam hatip okullarının önemine değinerek, "İmam hatipli olmak, sorumluluğunun bilincinde olmak demektir. Çünkü bu kurumlar milletimizin tarihi, inancı, ruhu ve gelecek tasarımıyla doğrudan ilintilidir. Dolayısıyla imam hatipliler, bu sorumluluk bilincine sahip olmak durumundadır." dedi.

"İmam hatiplilik derin bir anlayışa sahip, geniş bir ufku olan, çağının ilmiyle kuşanan bir nesil demektir." ifadesini kullanan Esen, şunları kaydetti:

"İmam hatiplilik bir tür düşünce, davranış ve bakış açısıdır. Toplumsal olarak biz birbirimizden olumlu etkilenmek durumundayız. Bizlere ilahi olarak yüklenen sorumluluğu, yani insanlık içinde hayırlı ümmet olma fikri, hayırlı bir topluluk olmak için ilmimizin, irfanımızın, sanatsal bakış açımızın gelişmesine bağlıdır. Ancak bu meziyetlerle donanmış olanlar hayırlı ümmet olabilir."

Konuşmanın ardından Esen, stantları gezerek öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceledi.

Etkinliğin yarın da devam edeceği bildirildi.

Anadolu Haber Ajansı

Anahtar Kelimeler:
2. İmam Hatip Günleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol