Azerbaycan Savunma Bakanı: Savaşın zamanı geldi!

Kafkaslar'da sular ısınıyor! Ermenistan'a cepheden gözdağı veren Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, "Artık zamanı geldi. İntikam ve zafer duyguları ile yaşıyoruz" dedi.

Azerbaycan Savunma Bakanı: Savaşın zamanı geldi!

Kafkaslar'da sular ısınıyor! Ermenistan'a cepheden gözdağı veren Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, "Artık zamanı geldi. İntikam ve zafer duyguları ile yaşıyoruz" dedi.

06 Ağustos 2015 Perşembe 13:34
Azerbaycan Savunma Bakanı: Savaşın zamanı geldi!
banner221

 
Azerbaycan Savunma Bakanı Korgeneral Zakir Hasanov, Azerbaycan halkının işgalcilerin ülkeden çıkarılmasını istediğini, ordunun kendi gücü ile Ermenistan ordusunu Yukarı Karabağ'dan kovarak ülkenin toprak bütünlüğünü sağlayacağını söyledi.
 
Hasanov, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki mevzileri ziyaret ederek askerlerin savaş hazırlığı durumunu denetledi.
 
"Ermenistan'dan çok üstünüz"
 
Korgeneral Hasanov, askerlerle yaptığı konuşmada, Azerbaycan'ın ekonomik, demografik ve askeri olarak Ermenistan'dan kat kat üstün durumda olduğunu bildirdi. Bu durumun sadece kendileri tarafından söylenmediğini, Ermenistan yönetimi tarafından da kabul edildiğini belirten Hasanov, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin çağdaş silah ve askeri gereçler, uçak, helikopter ve füze sistemleri ile asker sayısı bakımından Ermeni ordusunu geçtiğini vurguladı.
 
 
 
Geçen yıl ağustos ayında karşı tarafa vurulan darbe sonrasında Ermenistan'ın hala kendine gelemediğini savunan Hasanov, şöyle konuştu:
 
"Zamanı geldi, ordumuz intikam ve zafer duyguları ile yaşıyor"
 
"Şimdi de korku ve endişe içerisindeler. Artık zamanı geldi. Sabrı tükenen halkımız, kendi yurtlarından kovulan insanlarımız, bizden harekete geçmemizi ve işgalcileri topraklarımızdan çıkarmamızı talep ediyor. Uluslararası kurumların çatışma konusunda aldığı kararlar hak ve adaletin bizim tarafımızda olduğunu kanıtlıyor. Halkımız iyi bilsin ki savaş ruhu yüksek Azerbaycan askeri, ülkemizi Şuşa'sız, Laçın'sız ve işgal altındaki diğer şehir ve köylersiz tasavvur edemiyor. Ordumuz, intikam ve zafer duyguları ile yaşıyor ve topraklarımızı kurtarmak için kutsal borcunu yerine getirmeye hazırdır. Azerbaycan askeri, kendi gücü ile düşmanı işgal altındaki bölgelerden kovarak toprak bütünlüğümüzü temin edecektir. Buna kimsenin şüphesi olmasın."
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
emin yavuzyiğit 2015-08-06 15:01:36

Hadi bakalım Allah yardımcınız olsun. Rabbim utandırmasın amin

Avatar
ŞAHİT 2015-08-06 18:11:37

KATİL ERMENİLERE KARŞI ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.ERMENİLER DAİMA TARİHTE TÜRK DÜŞMANI OLMUŞLAR.MAŞA OLARAK KULLANILMIŞLAR.BU KADAR TÜRK DEVLETİ ARASINDA HALA AZGINLIK YAPIYORLAR.HADLERİNİ BİLMİYORLAR.

Avatar
amaç 2015-08-07 11:52:40

acaba bu insanların maksadı kurtuluş savaşındaki gibi Ülkemizi ateşler arasında bırakmak olmasın. suriye, ırak malum.Bir de yukarıdan ateş hattı. al sana yahudilerin arz-ı mev'udu.

Avatar
yarım akıllı 2015-08-07 13:53:57

VUR Kardeş türkiye hariç tüm şerefsiz müslümanları hem ermenistanın yanında göreceksin,arab birliği şerefsizlerinin türk askerine tuzak kurup şehit eden pkk köpeklerini kınamayıp ppk nın leşlerini savunduğu gibi

banner220