Memur ve memur adaylarına derin inceleme

Kamuda memur ve memur adaylarına derin inceleme..

Memur ve memur adaylarına derin inceleme

Kamuda memur ve memur adaylarına derin inceleme..

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
21 Temmuz 2016 Perşembe 03:33
Memur ve memur adaylarına derin inceleme
banner221

Kamudaki paralel temizlik tüm hızıyla sürerken; yeni memur alımlarında da sistem değişecek. Yeni alınacak memurlar için 'temiz adli sicil' yeterli olmayacak, derin güvenlik soruşturması yapılacak.

Memurlar değerlendirilirken ölçü 'milli güvenlik' olacak. Yeni alınan memurlar kadar, mevcut kamu personeli için de güvenlik soruşturmaları geçerli olacak. Sadece merkezi yönetimde değil, belediyeler ve belediyelere bağlı iştiraklerde de aynı yöntem uygulanacak.

Örgüt mensuplarının memuriyetten atılmasıyla kamu hizmetlerinin aksaması söz konusu olmayacak. Bu noktada Devlet Personel Başkanlığı devreye girerek personel alımlarını hızlandıracak.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
adalet 2016-07-21 05:14:10

düne kadar paralel yapı kendilerine muhalif olanları değişik isimler altında fişledi... selam tevhid... hizbullah.. nusra v.s... şimdi o verilerle mi uygulama yapılacak...?

Avatar
Aday 2016-07-21 12:05:34

Sözleşmeli imam hatip sınavına cumartesi ve pazar günlerinde giremeyen adayların sınav tarihleri hakkında henüz somut bir bilgi yok..peki sınava girmiş olan adaylar ne olacak? Zaman aşımı denilip tekrar sınava girermiyiz? Muhtemeldir ki sınava girmiş olanlardan fetö bağlantısı olan onlarca aday vardı bu yüzden iptal edilirmi?

banner220