Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Sınav Duyurusu

Erzurum İli Hınıs İlçe Müftülüğünde münhal bulunan aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadroya Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Sınav Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca sınavla naklen Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alınacaktır.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Sınav Duyurusu

Erzurum İli Hınıs İlçe Müftülüğünde münhal bulunan aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadroya Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Sınav Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca sınavla naklen Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alınacaktır.

25 Mart 2015 Çarşamba 22:35
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Sınav Duyurusu
 

Erzurum İl Müftülüğünden;

        İlimiz Hınıs İlçe Müftülüğünde münhal bulunan aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadroya Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Sınav Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca sınavla naklen Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alınacaktır.

I.

MÜNHAL KADROYA AİT BİLGİLER

S.No

İlçe

Görev Yeri

Unvanı

Sınıfı

Kadro Derecesi

Adedi

1

HINIS

İlçe Müftülüğü

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni

GİHS

3

1

 

II. Sınava Katılmak İsteyen Adaylarda Aranan Şartlar

1.      657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

2.      Halen Başkanlığımız teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu olarak çalışıyor olmak.

3.      Sınav başvurusunun son günü itibariyle;

a) En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak,

b) Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak,

c) Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,

d) Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmenlik sertifikasına sahip olmak.

III. Başvuru, Sınav, Atama İşlemleri ve Diğer Hususlar

a) Başvuru İşlemleri

1.      Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar 13.03.2015 - 27.03.2015  tarihleri arasında sınav için EK-1 Başvuru Formunu doldurarak istenilen belgeler ile birlikte İl Müftülüğüne müracaat edeceklerdir.

2.      Başvuru formundaki bilgiler ile başvuru için gerekli olan belgelerdeki bilgilerin doğruluğu tespit edildikten sonra adayların başvuruları kabul edilecektir. Belgeleri eksik olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

3.      Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

4.      Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular ile postadaki vaki gecikmeler ve27.03.2015 tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

b)     Sınav İşlemleri

1-      Sınav 01.04.2015 tarihinde saat 09.00’dan itibaren Erzurum İl müftülüğünde yapılacaktır.

2-      Adaylar sınava gelirken T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.

3-      Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Söz konusu adaylara her ne sebeple olursa olsun ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

4-      Yazılı sınavda 70 ve üzeri puan alan adaylar uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaklardır. Uygulamalı sınavda da başarılı sayılabilmek için en az 70 puan almak gerekmektedir.

5-      Sınav sonuçları, Müftülüğümüz internet sitesinden ilan edilecektir.

c)      Atama İşlemleri

1-      Atama işlemi sınavda başarılı olan adayların başarı sıralamasına göre yapılacaktır.

2-      Başarı sıralamasında en yüksek puandan başlanmak üzere sınav puanı dikkate alınır. Puanların eşit olması halinde, sırasıyla sınav puanı yüksek olana, hizmet süresi fazla olana ve doğum tarihi önce olana sıralamada öncelik verilir.

d)      Diğer Hususlar

1-      Sınav işlemleri sürecinde adayın beyanı esas alınacaktır. Sınav ve yerleştirme sürecinin her aşamasında aday tarafından belirtilen hususlarda adaydan belge talep edilebilecektir.

2-      Sınav öncesi, sonrası ve yerleştirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi yerleştirilmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir.

3-      Bu duyurudaki şartlar, sadece bu sınav ve bu sınava bağlı yerleştirmeler ile ilgilidir. (Bundan sonraki sınav ve yerleştirmeler için müktesep teşkil etmez.)

4-      Sınav ve sonuçları ile ilgili Müftülüğümüz internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

5-      Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde yazılı olarak İl Müftülüğü Sınav Kuruluna yapılacaktır. İtirazlar Müftülüğümüz Sınav Kurulunca en fazla 15 (on beş) gün içinde incelenerek karara bağlanacak ve adaya bildirilecektir. Sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde yazılı olarak İl Müftülüğümüze ulaştırılmayan, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler ile e-mail ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

       

 

IV.   BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER

 

1-      Başvuru Formu (EK-1)

2-      Diploma sureti

3-      Hizmet Cetveli

4-      Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmenlik sertifikası

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.