Malumunuz FETÖ 2010 Yılında yapılan KPSS de her yere yerleştirdikleri elemanları sayesinde soruları çalmışlar, yandaşlarına teslim etmişler neticede de devletin birçok makam ve mevkiine hak etmeden gelmişlerdi.

Şimdilerde  Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bu hırsızlık ve kul hakkı operasyonu tam manasıyla ispatlanmış, sorumlular cezalandırılacakmış. Bakan bu şahısların cezalandırılacaklarını dün açıkladı.

Peki cezaları ne? 13 bin KPSS hırsızı memurdan 6 yıllık maaşları faiziyle alınacakmış. İyi de onlar bu şekilde cezalandırıldı. Bu KPSS soyguncularının yüzünden binlerce dürüst aday işe giremedi. Onların haklarının hesabını kim verecek. Bizim görüşümüz o ki; KPSS mağdurlarının bir şekilde adaletin tesisi açısından gönüllerinin alınması…Bu nasıl yapılabilirse öyle yapılsın.

Diğer taraftan ömrünün tamamını namazla, oruçla tesbihle geçirseler böyle bir kul hakkını hiçbir ibadetin affettirmeyeceğini bu sözde dindar insanlar bilmiyor muydu?

Geçen gün dairede odamda otururken müftülük vaizlerimizden Emin Kara geldi. Sohbet ederken mevzu bu KPSS hırsızlığını yapanların manevi sorumluluğu ve ne büyük bir kul hakkına girdikleri konusuna geldi. Emin Hoca nasıl böyle bir hakkı omuzlarına bir insan alabilir Hocam? Diye hayretlerini dile getirince ben de kendisine şu açıklamayı yaptım.

-Sevgili Hocam bunun iki açıklaması var
1- Bunlar ya Ahiret Gününe inanmıyorlar, hesap vereceklerine imanları yok.

2- Ya da İnanıyorlar ama “başkalarının çocukları gireceğine bizim çocuklar girecek. Çünkü Gerçek İslamın çocukları biziz. Biz girmeyeceğiz de elin Kemalisti, elin solcusu, elin alevisi, elin tarikatçısı ya da bizden olmayan bir cemaatin mensubu mu girecek? İşte İslamı biz temsil ediyoruz. Bu topraklarda da bizim dediğimiz olacak, dolayısıyla bu hak bizimdir, bu günah filan değil, tam tersine Allah’a hizmettir.” Mantığındalar. IŞİD'de öyle demiyor muydu? Cennete biz ve bizim gibiler gidecek deyip insanları “bu kâfirdir” diyerek öldürmüyor muydu?

İlahiyat Fakültesinde okurken bir hadis profesörü hocamız şöyle derdi:
“Arkadaşlar az buçuk bile olsa imanı varsa insanlar işleyeceği günahı, ya da yiyeceği naneyi eğer vicdanında meşrulaştırmazsa işleyemez. Dolayısıyla her türlü illegal işi yapacak kişi, her türlü günahı irtikap edecek şahıs önce ona iç aleminde bir cevaz bulur ve o işi öyle yapar…”

Bunlar bir ekip, bir oluşum olduğu için iç aleminde yapacağı pis işlere bile cevaz almasına gerek yok. İşin başındaki abileri “CAİZDİR RAHAT OLUN” dediğinde zaten vicdanlarıyla yüzleşmelerine gerek kalmıyor….

Ama boynuzsuz keçinin boynuzludan hakkını alacağı bir günü sanırım unuttular. Orada ne abilerin ne ablaların, ne böyüüüük! İmamlarının yalanları fayda vermeyecek. Allah hakkı yenen gayr-ı müslim’in bile hakkını yiyenden hesap sorarken, bunlar o kadar Müslüman milletin hakkının hesabını nasıl verecek acaba? Ben ne Kuran’da ne Peygamberimizin hayatında böyle bir kepazeliğe ve haram yeme operasyonuna meşruuiyyet kazandıracak, başka bir deyişle bu hırsızlığı mübah kılacak bir delile rastlamadım. Ya bizim kitabımız farklı ya bunların kitabı….

İşte Emin hocayla sohbetimizin konusu bu idi dostlarım…

Yıllardır torpil-iltimas marifetiyle yenilen kul hakları hususlarında makaleler yazarım, vaazlar ve konferanslar veririm. Yapmayın etmeyin diye uyarırım. Hemen hemen her yazımda bu torpil pisliğinin mülkü yani devleti nasıl çürüttüğünü belirtirim. Fakat bu tür makalelerim yüzlerce büyük sitede haber olmuşken bizim sesimizi duymadılar. Ya da duydular duymazdan geldiler, el altından susturma yoluna gittiler. Bazen o kadar ileri gittiler ki rantlara çomak sokmuş olmalıyım ki bana soruşturma açtırdılar, ceza aldırdılar….

Hele bir yazım var ki 20 Kasım 2013 ‘ de yazmıştım, hayatımda almadığım tehditi bu yazım sebebiyle aldım…Sürgünler yedim….Onlara göre biz yine sürgündeyiz ama filhakika ahlarımız çok şükür tuttu ki bizi tehdit edenler, bu milletin hukukunu peynir ekmek gibi yiyenler şimdilerde Adaletin önünde hesap veriyor. Ama asıl hesabın Cenab-ı Rabbül Aleminin huzurunda olduğunu kimse unutmasın.

Şu muhteşem şiirin 3. Kıtasına dikkatinizi çekerek yazımı bitiriyorum…

Allah’ın sevgisi ahlaklı, dürüst, gönülden Allah’a inanıp müslim gayr-ı müslim hiçbir kimseye zarar vermeyen, featlıktan hasetlikten uzak, kamu hakkı yemeyen hakiki mümiinlerin üstüne olsun.

Yedi iklim dört köşeyi dolandım
Meğer dünya her tarafta bir imiş
Ben dünyayı Al'Osman'ın sanırdım
Meğer yüz dört sultanlık yer imiş
 
İrili ufaklı insan piç oldu
Onlar doğdu geçinmesi güç oldu
Altı arap atlı şahbaz nic'oldu
Mamur sandım yalan dünya çürümüş
 
Okuduğun tutmaz oldu alimler
Kalktı da adâlet arttı zulümler
Terlemeden mal kazanan zalimler
Can verirken soluması zor imiş
 
Kulak verdim dört köşeyi dinledim
Meğer gıybetimi eden çok imiş
Çok yaşayıp mihnet ile ölmeden
Az yaşayıp dem sürmesi yeğ imiş
 
Dadaloğlu'm der ki sözüm vasiyet
Benim sözüm dinleyene nasihat
Besmelesiz kazanılmış piç evlat
O da dünyasına ziyankâr imiş

Not: KPSS Sorularının söğüşlenmesinde parmağı olan, ihmali bulunan, dolaylı da olsa destek veren, göz yuman varsa onlar da tıpkı hırsızlığı yapanlarla aynı kamu hakkına ortaktırlar. Büyük hesap gününde büyük bir hesapla hesaplanacaklardır.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
asistan rauf 2 ay önce

yazarın torpil ve komisyonlardaki kayırmanın cehennemi mucip bir günah olduğuna dair çok sayıda makalesi vardır. okuyun. orada mülakatta yapılan torpilin kendi yandaşını kayırmanın ne denlü bir cürüm olduğu anlatılıyor...yani sizin anlayacağınız ha torpille mülakatta adam kayırma ha, kpss soygunu hiç fark yok. alayı cehennemlik

Avatar
Fark 2 ay önce

Sayin hocam sınavda soru Çalmak ile mülakatta torpil yapıp yandaşını almak arasında ne fark var bi zahmet bunu izah eder misiniz

Avatar
Hüseyin 2 ay önce

2010 KPSS SINAVINDA 86 puan almama rağmen KPSS3 puan türünden memur olamadım.HAKKIM KOPYACILAR TARAFINDAN GASP EDİLDİ. ÇALINAN SADACE BİR SINAV DEĞİL BİR HAYAT BİR GELECEK UMUTLAR ÇALINDI .DEMOKRATİK BİR TÜRKİYEDE BU HAK GERİ VERİLMELİ 2010 KPSS DE YÜKSEL NETLER YAPIP ATANAMAYANLAR ATANMALI

Avatar
Yahya 2 ay önce

Allah razı olsun hocam. 2010 kpss mağdurları olarak çoğu yeri küsüratla kaçırdık. Atılan kopyacılar yerine 2010 kpss mağdurları alınmalı iadei itibar bunu gerektirir.

Avatar
mert 2 ay önce

2010 madur larindanim şuan 45 yaşındayım iki kere muakata katıldım ama alın madim bizim için ne yapacaksınız

Avatar
hly 2 ay önce

Bizi anlayan az sayıda insanlardansınız tesekkur ederiz bu duyarlı yazinizdan dolayi, biz sadece Adalet istiyoruz haklarimizi çalınmış emeğimizi kahirla geçen 6 yılımızın sorumlularının cezalarini çekmesini ve bizim olanın bize iadesini istiyoruz

Avatar
Hakan aydin 2 ay önce

Cok sagolun magduriyetimiz cok buyuk bizi anlayan birileri var insAllah hakkimizi alriz yuksek netlerle atanamadik

Avatar
Songül 2 ay önce

Desteğinizden ötürü çok teşekkür ederiz. 2010kpss puanlarımız tekrar hesaplanmalı o günün şartları dikkate alınarak 6 yıl önce hakettiğimiz kadrolara atanmamız gereklidir.Hırsızlar yüzünden emeğimiz heba edildi.

banner110