1. Bölgeden Hafızlık Yarışmasını Sezai Kızılkaya kazandı
1. Bölgenin Hafızlık Yarışması Batman'da yapıldı.

2014 yılı "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde; 08/06/2014 pazar günü saat 13:00'da  1. Bölge hafızlık yarışması Batman İli 
Şevket Başak Camisi'nde yapıldı.
 
Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Hafızlık Yarışması Şevket Başak Camisi'nde gerçekleştirilirken, yarışmaya  Diyarbakır, Adıyaman, Mardin, Batman, Şanlıurfa, Gaziantep, Malatya'dan ve Elazığ'dan gelen imam, hatip, müezzin ve kayyımlar katıldı.
 
Jüri üyeliğini Batman İl Müftüsü Hasan Çağlar, Müftü Yardımcısı Abdurrahim İnanç, Hasankeyf İlçe Müftüsü Cemalettin Gezgiç ve meslek dersleri öğretmeni Ebubekir Avcı'nın yaptığı yarışmanın sonucunda Adıyaman Gümüşkaya Köyü Ağcin Mezrası Camii İmam-Hatibi Sezai KIZILKAYA birinciliği, Kadir Harbi ikinciliği ve Abdülaziz Dülger üçüncülüğü elde etti.
 
Dereceye girenlere Müftüsü  Hasan Çağlar tarafından altın hediye edildi.
 
Çağlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın her yıl çeşitli vesilelerle benzer yarışmalar düzenlediğini kaydederek, "Bu etkinlik Kur'an-ı Kerim'in hıfzına bir teşviktir. Teşvik neticesinde kardeşlerimiz Allah'ın kelamı Kur'an–ı Kerim'i ezberliyorlar" dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol