Çorum'da "Hafızlık İcazet Töreni"

Çorum İl Müftülüğünce Hıdırlık Erkek Kur'an Kursu'ndan hafızlık eğitimini tamamlayan kursiyerler için "Hafızlık İcazet Töreni" düzenlendi.

Çorum'da "Hafızlık İcazet Töreni"

Çorum İl Müftülüğünce Hıdırlık Erkek Kur'an Kursu'ndan hafızlık eğitimini tamamlayan kursiyerler için "Hafızlık İcazet Töreni" düzenlendi.

30 Kasım 2015 Pazartesi 05:04
Çorum'da
banner221
 
 
Pazar günü  Çorum Akşemseddin Camii'nde yapılan merasime, İl Müftüsü Dr.Ahmet Akın, KYK İl Müdürü Erol Kavuncu, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daire Amirleri katıldı.
 
Hıdırlık Kur'an kursu hafızlarından Hafız Yasin Şeker'in ve Eskişehir Odun Pazarı İlçesi Çarşı Camii İmam Hatibi Kur'an-ı Kerimi güzel okumada Türkiye Birincisi Neşet Kaplan'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
 
Törende konuşan İl Müftüsü Dr.Ahmet Akın, Kur'an-ı Kerim'in ve Hafızlığın önemine vurgu yaptığı bir konuşma yaptı. Program Hasan Çakmak ve ekibinin sunduğu birbirinden güzel ilahi ve kasidelerle devam etti.
 
Yasin Çeker, Fazlı Bekleviç, Abdulaziz Uzun, Kadir Gündoğdu, Emre Yaman, Enes Kunduz, Osman Bekleviç, Abdussamet Çıtak, Sinan Bal, Aykut Avcu, Dursun Torun, Mustafa Ahmet Yeşildağ, Mehmet Erdal, Süleyman Aktaş, Muhammed Demirezen isimli 15 Hafızın diplomalarını İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın ve protokol üyeleri takdim etti. Ayrıca hafızlara Çorum il Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum şubesi tarafından birer çeyrek altın ve takım elbise verilirken, Vali Ahmet Kara ve Diyanet-Sen Çorum Şubesi tarafından birer çeyrek altın, Çorum'da bazı işletmeler tarafından da çeşitli hediyeler takdim edildi.
 
Tören, misafirlere ikram edilen İskilip Dolması ile sona erdi.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220