Eğriçam Mah. Hz. Ömer Camii Yaz Kur'an Kursu'nda trafik eğitimi‏
İlk olarak ilçeye bağlı Hz. Ömer Camiinde Ve kuran Kursunda    sinevizyon eşliğinde verilmeye başlanılan trafik eğitiminde, öğrencilere trafik kuralları hakkında bilgiler verildi.   

İlçe Emniyet Müdürlüğünce diğer Yaz Kura’an kurslarında da çocukları kazalardan korumak ve trafik bilinci oluşturmak için sinevizyon eşliğinde bilgilendirme kursları  yapılmaktadır.
      
Yenişehir  ilçesinder  müftülük tarafından açılan yaz Kur’an kurslarına katılan erkek ve kız öğrenciler, hem Kur’an-ı Kerim’i hem de trafik kurallarını birlikte öğreniyor.

Müftülüğe bağlı yaz Kur’an Kurslarında bir ilk olarak İlçe Emniyet Amirliği ile yapılan istişareler neticesinde Camii ve Kur’an Kurslarına gelen yaz Kur’an Kursu talebelerine Kur’an-ı Kerim, Din ve Ahlak bilgilerinin yanı sıra sportif faaliyetler ve trafik kuralları dersleri de, İlçe Emniyet Amirliği vasıtasıyla İlçe Trafik Büro amirliği tarafından  veriliyor.
   
Eğriçam Mah.  Hz.Ömer Camii imam hatibi Ahmet GÖRGÜLÜ; ''Emniyet Amirliği ile birlikte yapılan bu uygulamanın tüm kurslarımızda verilmesinin , sportif faaliyetler ve trafik kuralları gibi iki önemli başlığın, kurslarımızda eğitim gören tüm çocuklara en doğru şekilde aktarılacaktır.
 
Trafikle ilgili eğitici bilgi, animasyon ve çizgi filmler izletilmekte, trafik ışıklarında uygulamalı eğitim verilerek geleceğimizin teminatı olan çocuklar da trafik bilincinin oluşturulmasına katkı sağlayacaktır.” 
dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol