Erbaa'da hafizelere icazet merasimi yapıldı
Erbaa’da hafızlık icazet merasimi yapıldı. Erbaa müftülüğüne bağlı Merkez Kız Kur’an Kursun’da hafızlıklarını tamamlayan öğrenciler için Erbaa Erses düğün salonunda 21.08.2014 tarihinde merasim düzenlendi.

Kur’an tilaveti ile başlayan programda ilçe müftüsü Mehmet Ceylan açılış konuşması yaptı. İlçe müftüsü yaptığı konuşma da Kur’anı kerim ve hafızlığın önemini anlattı. İlçe müftüsü Ceylan konuşmasında, ‘‘Kur’an-ı okumak ve anlamak için toprağa bir tohum atıldı. Çocuklarımız ve gençlerimiz hafızlığa başladı. İşte o tohum bugün zeminimizde çiçek açtı. Hafız olan çocuklarımız bir demet çiçek ve bir buket gül gibi karşınıza çıktı’’ dedi.

Hafızlık icazet merasimi programında Tokat il vaizesi Hacer Yıldız Kur’an-ı kerim ve hafızlığın önemini ayet ve hadislerle anlattı. Merkez kız Kur’an kursu öğrencileri programda ilahiler seslendirdi. Ayrıca Merkez Kız Kur’an kursu ve hafızlık konulu bir slâyt gösterisi sunuldu.

Bayan katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği hafızlık icazet merasimi programı hafızlığını bitiren öğrencilere taclarının takılmasından sonra yapılan dua ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol