Miniklerin Kur'an Kursunda Cuma Buluşması

Kahta'da miniklerin Kur'an Kursunda Cuma Buluşması

Miniklerin Kur'an Kursunda Cuma Buluşması

Kahta'da miniklerin Kur'an Kursunda Cuma Buluşması

20 Aralık 2014 Cumartesi 13:31
Miniklerin Kur'an Kursunda Cuma Buluşması
banner221


Adıyaman Kahta Müftülüğü ne bağlı Musa Peygamber Kur\'an Kursu Öğreticisi Yasemin ÇATI'nın düzenlediği miniklerin Cuma Buluşmasında çocuklara seslenen Kahta Vaizesi Gülhicran KILIÇ konuşmasında: "Bizim hedef kitlemiz yalnızca büyükler olmayıp her yaştan insana hitap edebilmektir. Bizim metodumuz peygamber metodudur. O yaşlısıyla yaşlı, genciyle genç, çocuğuyla çocuk olmayı bilmiştir. Unutulmamalıdır ki, islamın günümüze kadar gelmesinde peygamberin rahle-i tedrisinden geçen çoçuk sahabilerin rolü büyüktür. Dolayısıyla çocukların din eğitimine titizlik gösterilmeli ve onları bilinçlendirmeliyiz" dedi

Bayanlara vaazın ardından miniklerle yapılan hasbihal görülmeye değerdi. Kursda neşeyle anlatılanları dinleyen çocuklar? Camiyi ve Kur'an Kursunu yakından tanıma fırsatıda buldu.

Kur'an Kursu Öğreticisi Yasemin ÇATI: "Bizim çocuklara yönelik faaliyetlerimiz yalnızca yaz kurslarımızla sınırlı kalmayıp bunu bütün bir yıla yayıp onların camiye ve Kur'an'a olan ilgisini her zaman sıcak tutmaktır" dedi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220