Sincan’da Bayan İşitme Engellilere Kur’an Kursu Açıldı‏
Sincan İlçe Müftüsü Osman ŞENER’in daha önce işitme engellilere verdiği müjde bu gün gerçekleşti.

İşitme Engelliler İslami Eğitim ve İlim Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje İşitme Engelliler arasında sevinçle karşılandı.

Sincan’da ilk resmi İşitme Engelliler için Kur’an Kursu açıldı. Kur’an Kursu Asrı saadet camii ve Kur'ran Kursunun yanıda açılan sınıfta İşitme engellilere ders verilecek. Bugun açılışı yapılan kur’an Kursuna başlayan bayan öğrencilerin sevinci gözlerinden okunuyordu.

Sincan İlçe Müftüsü Osman ŞENER  “İlçemizde bir ilk olan İşitme engellilere özel kuran kursunu açmaktan dolayı çok mutlu oldularını ve ifade etti.İnşaallah bu yaptığımız çalışma tüm Ankara ve diğer illerede örnek olur. Her insanın Allah’ı, Peygamberi tanıma ve sevme hakkı vardır. Allaha engelsiz, özgürce ibadet etme hakkı vardır. Biz engelliliğin bedende değil yüreklerde olduğuna inanıyor,  yüreğimizi ortaya koyarak engelleri kaldırmaya gayret ediyoruz'' dedi.

Ayrıca İE İSLAMDER Kur'an ve Hadisleri Eğitim Komitesi Kadın Grubundan Sincan ilçe müftüsünü makamında ziyaret ettiler.
Sincan Müftüsü Osman ŞENER'e Bayan İşitme Engellilere Özel Kur'an Kursu açtıkları ve gösterdiği ilgiden  dolayı çiçek ve teşekkür plaketi verdiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol