Tepecik Kur'an Kursu'nda anaokulu açıldı
Grup Sayfamız için

Kur'an kurslarında yaş sınırının kalkmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan "Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi" çerçevesinde, İscehisarTepecik Kur'an Kursu'nda 4-6 yaş gurubu çocuklara yönelik Kur'an ve Ahlak Eğitimi Kursu (anaokulu) açıldı.

06.11.2015 Cuma günü, Cuma namazından önce dualar eşliğinde gerçekleştirilen açılış merasimine; İlçe Kaymakamı Ali ALTINKAYNAK, İl Müftüsü Şükrü KABUKCU, ilçe Jandarma Komutanı İhsan DORAY, Belediye Başkanı Mustafa ÇİBİK, Emniyet Müdürü Bilgin MURAT, İlçe Müftüsü Talha DEMİRKAYA, Ak parti İlçe başkanı Murat Dikmen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, anaokulu öğretmenleri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe Müftüsü Talha DEMİRKAYA'nın açılış konuşmasının ardından İl Müftüsü Şükrü KABUKCU ve Kaymakam Ali ALTINKAYNAK bir konuşma yaptı. Minik öğrencilerin toplu halde Kelimeyi Şahedet getirmeleri, hadis ve ilahi söylemeleri protokol ve izleyenleri mest etti.

Tepecik Kur'an Kursunun yapılmasında ve 4-6 yaş gurubu çocuklara yönelik Kur’an ve AhlakEğitim Kursu açılmasında emeği geçen hayırseverlerden Abdurrahman TETİK, Süreyya DEMİREL ve Hüseyin KARAKUZU’ya teşekkür plaketleri protokol tarafından verildi.

İlçe Müftüsü Talha DEMİRKAYA’nın duasının ardından açılış için Besmele ile kurdele kesildi. Tepecik Camii ve Kur'an kursu yaşatma derneği başkanı Hüseyin Karakuzu "İlçe Belediye başkanı mız Mustafa Çibik bizlere yardımcı olmak amacı ile Okulun arka bahçesine çocuk parkı yapacağını belirtti.Kendisine Desteğinden dolayı Teşekkür ederim." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol