Türkiye'de bir ilk! İşitme Engelli 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Açıldı

04-06 yaş grubundaki işitme engelli çocuklarımızın eğitim-öğretim gördüğü  Hacı Mehmet Kızıklı Kur’an Kursu'nun açılışı; 31.12.2015 Perşembe günü Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin GÜVEN ve İlçe Müftüsü Musa DOLAR tarafından gerçekleştirildi. 

Açılışta kısa bir konuşma yapan Kayseri İl Müftüsü  Şahin GÜVEN, 4-6 yaş Kur’an Kursunun yapılmasında ve açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. “Bu Kurslarımız bereket yuvalarıdır, Kur’an öğrenilen ve okunan yerde rahmet vardır, bereket vardır.” Sözleriyle konuşmasını bitirdi. İlçe Müftümüz Musa DOLAR yaptığı konuşmada “Melikgazi İlçe Müftülüğümüz bünyesinde 4- 6 yaş grubundaki çocuklar için açılan Kur’an kurslarımızın sayısı 23’e sınıflarımızın sayısı 32’ye ve öğrenci sayısı da 610’ a  ulaştı. Bu Kur’an Kurslarımızın sayısının artması, geleceğimizin teminatı olup bu durum bize huzur vermektedir. Ayrıca açılışını gerçekleştirdiğimiz “işitme engelli 4-6 yaş grubu” çocuklara yönelik bu Kur’an Kursu Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşımaktadır.” Dedi.

İl ve İlçe Müftüsü minik öğrencilerin kursu aksatmadan, istekle devam etmelerini ve bu durumdan velilerin hoşnutluğunu memnuniyetle karşılayarak kursta öğrenim gören 8 minik öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

 İşitme Engellileri İçin 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Elif gul 12 ay önce

Bunun her yerde ve tüm engelli çocukları için açılmasını istigoruz