Yenipazar Kız Kur’an Kurslarının Mezuniyet Programı
Programlara katılım beklenin üzerinde gerçekleşirken sadece bayanlara yönelik düzenlenen programa Yenipazar Merkez ve Köylerden gelen bayanlar yoğun ilgi gösterdi.
 
Programın açılışında konuşma yapan Yenipazar İlçe Müftüsü  Şevket BULUT ; ''Kur'anı öğrenmenin, öğretmenin, okuyup, yaşamanın önemi hakkında konuşma yaparak, Hadisi Şerifte belirtildiği gibi, "Sizin en hayırlınız Kur'anı öğrenen ve öğreteninizdir" buyrulmuştur. Kur'an okumayı öğrendikten sonra hayatımıza ve bütün gelecek nesillere aktarmanın ne kadar önemi olduğunu belirtti. Ayrıca; eğitim öğretim döneminde fedakarca çalışan, emek sarf eden tüm kuran kurs öğreticilerine teşekkür etti.Eğitim öğretim döneminde Alahın kelamını öğrenmek için gayret eden tüm öğrencilere de başarılarından dolayı tebrik etti.
 
Yenipazar Müftülüğüne bağlı Kur'an Kursları Öğreticileri ve Öğrencileri tarafından hazırlanan hatim programında, Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler, şiirler ve Konya'dan gelen gurupça semazen gösterisi yapıldı. Programdan önce halka lokma ikram edildi. Programa katılanlara "Resimli Namaz ve Abdest Kartelası" dağıtıldı. Kursiyerler arası yapılan yarışmalarda dereceye girenlere hediyeler takdim edildi.

2013-2014 eğitim öğretim döneminde eğitim gören kursiyerlere Kur’an Kursu öğreticileri tarafından başarı ve katılım belgeleri verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol