Alparslan kuytul'dan CIA'ya mesaj: Beni kullanın!

Alparslan Kuytul ve eşi Semra Kuytul'un 15 Temmuz ihaneti devam ediyor. Alparslan Kuytul bu ihanet ile CIA'ya yeşil ışık yakarak Fetullah Gülen'i şimdiye kadar kullandınız bundan sonra beni kullanın diye resmen mesaj verdi.

Alparslan kuytul'dan CIA'ya mesaj: Beni kullanın!

Alparslan Kuytul ve eşi Semra Kuytul'un 15 Temmuz ihaneti devam ediyor. Alparslan Kuytul bu ihanet ile CIA'ya yeşil ışık yakarak Fetullah Gülen'i şimdiye kadar kullandınız bundan sonra beni kullanın diye resmen mesaj verdi.

09 Ağustos 2016 Salı 21:03
Alparslan kuytul'dan CIA'ya mesaj: Beni kullanın!
banner283
Alparslan Kuytul ve eşi Semra Kuytul'un 15 Temmuz ihaneti devam ediyor.

Türkiye’de 15 Temmuz gecesi yaşanılan darbe girişimi sonrasında düzenlenen operasyonlar sonucunda, ülke genelinde çok sayıda gözaltı ve tutuklanmalar yaşanmaya devam ediyor.

FETÖ terör örgütüne direk veya dolaylı olarak destek sağlayan bir çok asker, STK başkanları, iş adamı ve medya ayağına sayısız operasyonlar yapıldı.

Operasyonlar kapsamında, FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklananlardan biride, eski Zaman gazetesi ve her dönemde ayrı bir kılıkla karşımıza çıkan gazteci Ali Bulaç oldu.

Medyatimes sitesinde yer alan haberde de Furkan Vakfı isimli vakfın başkanı Alparslan KUYTUL’un, Ali Bulaç’ın tutuklanmasına karşı tepki gösterdiği ortaya çıktı.

“Kurunun yanında yaşında yanmaması lazım.” diyerek, Bulaç’a haksızlık yapıldığını belirten Kuytul, Ali Bulaç’ın tutuklanması hakkında derin üzüntüler duyduğunuda belirtti.Kuytul daha önce de, Rus uçağının düşürülmesi, İran’ın Suriye hakkında ki demeci, Paralel şirketlere karşı yapılan kayyum atamalarına ve TSK’nın PKK hücre evlerine düzenlediği operasyonlar sebebiyle yaptığı açıklamalarla tepki toplamıştı.

Kuytul şimdi de Ali Bulaç için özel olarak yayınladığı mesajında “derin bir üzüntü” duyduğunu belirtti.

Gelen yorumlarda takipçilerimiz, "Kuytul'da cahil biri olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Desteklediği Ali Bulaç'ın ilmi, ilim olsa 17-25 Aralık'tan sonra tüm pislikleri ortaya çıkan cemaatin içinde kalmazdı. Demek ki Ali Bulaç'ın ilmi de Alparslan Kuytul'un ilmi gibi yol göstermede burnunun ucunu göstermeyen deniz feneri gibi. Ancak kayaya çarptıkları zaman önlerindeki kayalığı farkedebiliyorlar" dediler.

İşte o mesaj;

“Kitaplarından ve makalelerinden Türkiye’nin ve özellikle İslami camianın istifade ettiği ve samimiyetinden kimsenin şüphe etmediği Ali Bulaç Bey’in darbe girişimine destek verme iddiasıyla gözaltına alınmasından derin bir üzüntü duydum.

Zaman Gazetesi yazarlarından da olsa darbe gibi bir haksızlığı ve zulmü caiz görüp destekleyecek ve Müslümanlara düşmanlık yapacak bir insan olduğuna inanmıyorum. Hiçbir delile dayanmadan ihbarda bulunan gafillerin çoğaldığı bu dönemde darbe girişimini bahane ederek birçok dindar müslümana zulmetmek isteyen İslam düşmanlarının hedeflerine ulaşmaması, masum insanlara haksızlık yapılmaması ve adaletin incinmemesi için yetkililerin kılı kırk yararak çalışması, ihbarların birçoğunun asılsız ve kasıtlı olduğunu bilmesi ve kesin delil olmadıkça gözaltına almaması icap eder.

Ayrıca o cemaatin sohbetlerine katılmış ya da okullarında, hastanelerinde çalışmış ama darbeyle alakası olmadığı gibi darbeye de karşı olan ve sayıları şimdiden 80-90 bine ulaşan bir kitleyi Hükümetin işsiz ve ekmeksiz bırakması toplumda bir travma meydana getirecek, bu insanların akrabalarıyla birlikte birkaç milyon insanı etkileyecektir. Kurunun yanında yaşında yanmaması ve yakılmaması adaletin gereğidir.

Ali Bulaç Bey’in gözaltı süresi daha fazla uzamadan aklanarak bir an evvel serbest bırakılmasını ve darbecilerle darbeci olmayanların birbirinden ayrıldığı günlerin gelmesini Allah Azze ve Celle’den niyaz ederim.”


Alparslan Kuytul
furkanhaber.com

Kaynak: www.memleket.com.tr 
Son Güncelleme: 10.08.2016 23:04