Ayşe Sucu akıl tutulması yaşıyor

Akıl tutulması yaşıyan Ayşe Sucu, acitasyon yaparak Diyanet'e akıl vermeye kalktı. İşte o çapsız konuşması..

Diyanet'in 'Babanın öz kızına şehvet duyması haram değil' açıklamasını RS FM'de yorumlayan Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları eski Başkanı Ayşe Sucu, "Diyanet saygınlığını devam ettirebilmesi için ifadelerini doğru seçmeli" dedi. "Açıklamayı okuyan bir baba ya da kız çocuğu ne düşünür" diyen soran Sucu, Diyanet’in siyasallaşmasını da eleştirdi.


Gündeme bomba gibi düşen haber, Birgün Gazetesi muhabiri Erk Acerer'den geldi. Habere göre, Diyanet İşleri Başkanlığı sorulan bir soruya, "Bazı mezheplere göre, babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir" şeklinde skandal bir cevap verdi.
Konunun sosyal medyayı ayağa kaldırması sonrasında da açıklama kurumun sitesinden silindi. Konuyu RS FM'de Yavuz Oğhan'ın hazırlayıp sunduğu 'Bidebunudinle' programında değerlendiren Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları eski Başkanı Ayşe Sucu, "Duyulması, gerçekleşmesinden daha kötüdür" sözünü hatırlattı. "Her konuda kendine alan açıyor" diyerek Diyanet'i eleştiren Sucu, şunları söyledi:
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Muhsin Hoca 12 ay önce

akıl fukarasıydı da 10 yıldan fazla diyanet vakfının kadın kolları başkanlığını neden yaptırdınız bu kadına, akıl fukarı dediğiniz bu kadın kur'an'da örtünmek yok dediği halde onca yıl vakfın başkanlığını yaptı.

Avatar
hatice 12 ay önce

ben diyanetin böyle bir fetva vereceğine inan mıyorum

Avatar
Ahmet 12 ay önce

Heeey bi bakarmısınız Reis'i yedirtmiyecez sizlere eeeey nifak odakları, reis olma hayali kuranlar hadi hadi başka kapıya...

Avatar
kusura baymayın 12 ay önce

ayşe sucuyu siz bu hale getirdiniz yani diyanet camiası yani mehmet nuri yılmaz

Avatar
35000 12 ay önce

sayın demeye dilim varmıyor size ayşe sucu diyanet işleri başkanı,yardımcıları ,müdürleri,ilmüftüleri,ilçe müftüleri,vaizleri,murakıpları,imam ve müezzinleri daire personelleri senden akıl almaz senin gibilere iman dersi ama gerçek iman dersi verirler.