Bir hutbelik havası varmış!

Diyanet İşleri Başkanlığı bir hutbe yayımladı Fitne İslamoğlu tarumar oldu. Ne var ne yok bütün sosyal paylaşım sayfalarını kapattı. Şimdi Diyanet'ten bir de vaaz bekleniyor. O vaazın etkisiyle de Fitne vakfı'nın kapanması bekleniyor..

Bir hutbelik havası varmış!

Diyanet İşleri Başkanlığı bir hutbe yayımladı Fitne İslamoğlu tarumar oldu. Ne var ne yok bütün sosyal paylaşım sayfalarını kapattı. Şimdi Diyanet'ten bir de vaaz bekleniyor. O vaazın etkisiyle de Fitne vakfı'nın kapanması bekleniyor..

17 Şubat 2016 Çarşamba 19:27
Bir hutbelik havası varmış!
Küfür ettiği, aşağıladığı sahabe ve alimlerden manevi tokadı yiyen Mustafa çok dertli. Zehir akıttığı kanalları susturulunca köşesine çekilip üst akıllarından taktik alma sürecine girdi. Camaatini paniğe sevketmemek için de bir açıklama yayınladı. İşte o açıklama:

Diyanet'in geçtiğimiz cuma günü verdiği hutbe paralelinde yaşanan süreç sonrası Mustafa İslamoğlu hocamız tüm sosyal medya hesaplarını dondurdu.


 Konuyla ilgili kendi gibi bir fitne olan hilalhaber'e özel açıklama metni gönderen İslamoğlu,  hutbenin hedefinde kim ya da kimler olduğuna dikkat çekti;

Sevgili kardeşlerim, sözümüze dikkat kesilen Kur’ân talebeleri, 12 Şubat’ta Türkiye’nin onbinlerce camii'sinde okunan Cuma Hutbesi, birden çok mesaj içeriyordu. Hutbeyi kaleme alanlar hem Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez hem  de Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar’ın ilmi kişiliklerine gölge düşürmeyi, Diyanet kurumunu itibarsızlaştırmayı da hedefliyordu. Nitekim ülkede herhangi bir “tehdit” içermeyen, her hangi bir kitlesel etkisi olmayan “Sünnetin toptan reddi” düşüncesi bahane edilerek ülkemizde Dinin yegane ölçütü olan Kur’an merkezinde hurafelerle mücadele eden çevreler sigaya çekilmeye çalışılıyordu.   

Söz konusu hutbede kullanılan ve Resulullah’a iftira olarak atılan “Erike Rivayeti”ne de yer verilmişti. Kur’an’a aykırı olarak ortaya atılan Şefaat ve Resulullah’ın Allah ile birlikte Allah gibi Dinde haram helal koyabileceği iddiaları dillendiriliyordu. Ölüm tehditleri, küfür, sövgü... Kur’an’ı dinin yegane ölçütü kabul eden bir çok alim, ilahiyatçı ve araştırmacı gibi ben de bu çok yönlü sabotaja karşı tepki ortaya koydum. Ancak söylemediğimiz şeylerle itham edilmeyle, Resulullah’ı inkar etmekle vb. yalan ve iftiralarla sosyal medyada bir linç kampanyasına maruz kaldım. Ölüm tehditlerine kadar varan bu kin çeteleri faili meçhul bu hutbenin arkasına sığınarak Ahlakçılık perdesinin ardından ahlaksızca küfür, sövgü ve tehdit yollarına başvurdu.  Sosyal Medya hesaplarımı dondurdum Bu zevatın yaydığı fitne, fesâd saçılımının ilmi çalışmalarımızı sekteye uğratması, şahsımı ve sevenlerimizi yeterince yorup yıpratması karşısında sonuçsuz polemiklerin bir tarafı olmaktansa İlmi çalışmalarımıza, üretmeye, emeğe daha fazla vakit ayırmak, yanlış anlamaların önüne geçmek için sosyal medya hesaplarımı dondurdum. Bu sükut, gürültüde anlaşılmamaktansa derli toplu ve serinkanlı ortamlarda meramımızı insaf ehline anlatabilmek içindi.  

Provakatif olası eylemleri Kur’an talebelerinin üzerine yıkmaya çalışmaktadırlar Bu süreçte bu art niyetli din bezirganları, hakkı, adaleti ve Vahyî şahitliği düstur edinen Kur’ân talebelerini, “Sünneti inkar polemiğinin” bir tarafı olmaya zorlamakta, bununla da kalmayarak Cuma namazlarını boykot ve eylem yapmak gibi hikmetten yoksun ve provakatif olası eylemleri Kur’an talebelerinin üzerine yıkmaya çalışmaktadırlar. Hutbeyi yazanların başta da belirttiğim gibi hedefi DİB Başkanı Görmez ve Başkan Yardımcısı Özafşar’ı ve dolayısıyla Diyanet kurumunu gelenekçi bir kliğin gölgesine mahkum etmek, yıpratmak ve Kur’an talebelerini de provakasyonlarla meşgul etmektir. Bizim mücadelemiz, A şahsı, B cemaati ya da Diyanet kurumu ile değildir. Mücadelemiz hurafelerle örülmüş zihniyetledir. Çağrımız başta kendi nefsimiz olmak üzere herkesin, her kurumun ve yapının kendisini özeleştiriye tabi tutması Kur’an’ın muhkem ilkeleri ile yenilenmesidir. 
  
Son Güncelleme: 17.02.2016 19:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet 2016-02-17 20:23:28

Şimdi ise küfr içinde öleceksin. Farkı ne

Avatar
resul 2016-02-17 23:15:59

Erike hadisi seni reddettiği için hurafe diyosun Rasulullahın ahır zamanda senin gibi fitnecileri Allahın izniyle bildiği için bu Hadis'i şerifler bizlere ulaşmıştır

Avatar
resul 2016-02-18 06:50:50

Erike Hadis-i Şerifi Mustafa Batıloğlu ve onun gibi fitnecilerin ortaya çıkıp bozgunculuk yapacağını bize haber veriyor.Bozguncu ne yapacak tabi inkar edecek kendi bozuk fikrini aşılayacak O hadis yok bu şüpheli bana uyun bir nevi fikir köleliği,Kur-an'ı hakime yanlış mana vermek sıradan oldu bu zat için Hz Adem'in babası var diyen adamın sözü dinlenirmi,açık ayet var Allah Azze vecelle Ademi topraktan yarattım diyor Allah'a karşı geliyor haşa yuh olsun senin ham ervahına

Avatar
Dilek 2016-02-17 19:59:09

Allahım razı olsun hocam ..eserlerinle tanışmamış olsaydım kur'andan habersiz şirk içinde ölecekmiştim...(editör korkmuyorsan yayınla)

Misafir Avatar
Emre 2016-02-19 21:05:17 @Dilek

sapık şia i̇ran ajanı ha fetönün militanı cehepeli eren erden ha mustafa islamoğlu babası mısıra el ezhere okumaya göndermiş el ezerdeki iran ajanlarının etkisiyle irana götürülmüş sapık iran kültürüyle yetiştirilmiş mustafa islamoğlunun babası ile hakkını helal etmiyor oğluna mustafa islamoğlu ırakın ve suriyenin irana bırakılmasını isteyecek kadar şuurunu kaybetmiş.hep şüphelenirdi hilal tv özel günlerimizde neden ekranın sağ veya sol üst köşesine türk bayrağı koymaz diye meğer hilal televizyonuda iran finansörlü bir televizyonmuş defaatle mesaj yazdığım halde cevap verme tenezzülünde bulunmadılar.iran televizyonunu uydu listemden sildim.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
aas 2016-02-18 16:27:35 @Dilek

daha beter olmuşun kızım sen

Beğenmedim! (3)
Avatar
Kemalettın 2016-02-17 22:57:22

bu ülkede her akıntıya bir kanal, her inanca bir önder var. kim neyi istiyorsa Allah onu onun peşine salıyor. sorun hakka giden yollların çok olduğu iddiası. hayır hakka giden yol 1400 senedir sadece bir tane. o yol hz.peygamber (sav) in yolu. sunnet yolu. tasavvuf sunnetin en guzel yasanan halidir. olay bu kadar basit. demekkı tasavvuf adı altında islam ve sunnetle alakası olmayan tum her şey tasavvuf degıl bıdattir. demekkı tasavvufu reddetmekle sunneti reddetmek aynı seydir. zaten dıkkat edın tasavvuf dusmanlarının alayı sunnetede dusman.

Avatar
dst 2016-02-18 06:53:35

bunlar sünnet ve peygamber düşmanı sapiğin teki...mağrur........adamın biri meşhur olmak için caminin duvarına işemiş , taki ismi çıksın inanın bu sapıkoğluda aynen öyle...

Avatar
Dilek 2016-02-17 21:08:00

Allah (dünya alimi mustafa hocaya selamet versin).

Misafir Avatar
imam 2016-02-18 12:12:22 @Dilek

güzel ifade olmuş dünya alimi. evet bir dünya alimi olmuş ama din alimi olamamış.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Ehl-i Sünnet 2016-02-18 10:05:05 @Dilek

sana ve senin gibilere de at gözlüğünüzle beraber kafalarınızı kumdan çıkarmayı nasip etsin.

Beğenmedim! (1)
Avatar
abdullah 2016-02-18 15:20:51

Kemalttin kardeşime katılıyorum