Cami Minaresinin Üzerine Haç Konuldu!

Şimdide cami minaresinin üzerine haç işareti koyuyorlar!

Cami Minaresinin Üzerine Haç Konuldu!

Şimdide cami minaresinin üzerine haç işareti koyuyorlar!

26 Mayıs 2014 Pazartesi 14:15
Cami Minaresinin Üzerine Haç Konuldu!
“Birbirini anlamak” bahanesi altında, Dinlerarası Diyalog, İbrahimi Dinler, üç hak kitap, cami-kilise-havra birlikteliği gibi ifsadlara şimdi yenisi eklendi. Özellikle Afrika ve Uzak Asya’da küresel Hıristiyanlaştırma faaliyetlerine yeni bir ad buldular. Haşa caminin üzerine haç koymak demek olan bu yeni ifsad dininin adı Hırislam!
 
HIRİSLAM KİLİSELERİ...
 
Küresel güçlerin İslam dünyasındaki direnişleri kırmak için ortaya koydukları İslam ve Hıristiyanlık’ın karışımı melez yeni bir “din”in adı olan Hırislam sapkınlığı için; başta Nijerya, Uganda gibi Afrika ülkelerinin yanı sıra Amerika’da, Avustralya’da da çok sayıda “Hırislam Kilisesi” faaliyet gösteriyor.
 
HİLALLE HAÇI BİRLEŞTİRME ÇABASI
 
Bu faaliyetlere ilk olarak Afrika ülkelerinde başladıkları görülüyor.
 
Yeni bir medeniyetin doğuşu diyerek İslamo-Hıristiyanlık ya da İstiyanity olarak da adlandırdıkları Hırislam, İslam Peygamberinin (s.a.v.) üzerine haşa haç koyma olarak da tanımlanıyor. Hırislam safsatasını ilk çıkaranlar ise daha çok Evanjelist Hıristiyanlardan oluşuyor. Genelde Afrika olmakla birlikte bu tür sentez din anlayışlarının en fazla görüldüğü ülkelerden biri Nijerya. Öyle ki, Nijerya’da iki camiye Hz. İsa’nın boydan resmi, O da Müslümanların bir peygamberidir denilerek asıldı
 
HİLALLE HAÇI BİRLEŞTİRME ÇABASI
 
Yeni bir medeniyetin doğuşu diyerek İslamo-Hıristiyanlık ya da İstiyanity olarak da adlandırdıkları Hırislam, İslam Peygamberinin (s.a.v.) üzerine haşa haç koyma olarak da tanımlanıyor. Hırislam safsatasını ilk çıkaranlar ise daha çok Evanjelist Hıristiyanlardan oluşuyor. Genelde Afrika olmakla birlikte bu tür sentez din anlayışlarının en fazla görüldüğü ülkelerden biri Nijerya. Öyle ki, Nijerya’da iki camiye Hz. İsa’nın boydan resmi, O da Müslümanların bir peygamberidir denilerek asıldı.
 
PAPAZ ŞEMSEDDİN ÖNCE HACCA, SONRA KİLİSEYE!
 
Milli Gazete'nin haberine göre, Papaz Samusideen (Şemseddin) Saka Müslüman bir ailede yetişmiş olmasına, birkaç defa da hacca gitmesine karşın, “Şimdi Hıristiyan’ım. Fakat bu, İslam kötü demek değil” diyor. Böylece İslam’dan dönülmeden de Hıristiyan olunabilecekmiş gibi yansıtmaya çalışıyor. Bin 500 kişilik salonda Pazar günleri koro Hıristiyan ve İslami ilahileri birlikte söylüyor. Papaz Şemseddin, İncil ve Kur’an’dan vaazlar veriyor. Hutbeleri, konuşmaları yerel televizyonlarda yayınlanıyor. Medya elinden geleni yapıyor.
 
EZANA BENZER KARIŞIK BİR ŞEYLER SÖYLENİYOR
 
Afrika’da farklı ülkelerde bu yöndeki çalışmalarıyla tanınan Afrika uzmanı Araştırmacı Mustafa Efe, Milli Gazete’ye yaptığı açıklamada Uganda’da, bir binanın giriş kapısının üstüne hem hilal hem de haçın dikildiğine dikkat çekerek, “İçeri girildiğinde kiliselerdeki gibi sıralar var. Ancak sıraların arası secde edecek kadar geniş. Dışarıda ezana benzer karışık bir şeyler söyleniyor. Namaz kılınırken namaz içinde kilise şarkıları söylenip alkış tutuluyor” diye konuşuyor.
 
MÜSLÜMANLARI BEKLEYEN ASIL TEHLİKE MÜSLÜMANIM DİYEN KAFİRLERDİR
 
Afrika kıtasında daha önceden Hıristiyanlıkla yerel dinlerin birleşmesinden birçok ucube inanç türediğini ve bu sürecin devam ettiğini bildiren Mustafa Efe, “Bunu şimdi de İslam üzerinde Hıristiyanlıkla birleştirerek yapmaya çalışıyorlar. Küresel planların uygulama yeri olan Afrika kıtası sömürgecilik, misyonerlik, kölelik, komünizm ve kapitalizm gibi zulümlerden çok çekti. Milyonlarca insan kültürünü, dilini, dinini, hayatını kaybetti. ‘Beyaz Tanrının’ baskısı üzerlerinden hiç inmedi. Hırislam sapkınlığı da bunun son halkası. Müslümanları bekleyen tehlike ne şeytandır ne de düşmandır. Müslümanları bekleyen esas tehlike Müslümanım diyen kafirlerdir” şeklinde konuşuyor.
 
Afrika kıtasında 1900’lü yılların başında Hıristiyan nüfusun yüzde 7-9 arasında olmasına karşın bugün bu oranın yüzde 50’nin üzerine çıktığına vurgu yapan Afrika Uzmanı Mustafa Efe, Müslümanları Hıristiyanlaştırmak için 1965 II. Vatikan Konsilinde alınan kararlar doğrultusunda misyonerlerin geliştirdikleri yeni taktiğe göre Müslümanlara “sevgi” ve ortak “değerler” temelli yaklaşılmaya çalışıldığını kaydetti. Efe şöyle konuştu: “Müslümanlar İsa (a.s.)’a olan sevgilerinden dolayı kurtuluşa ereceklerdir. Bu şekilde yaklaşarak Müslümanların gönüllerini alacaklar ve Hıristiyanlığın kötü imajını yıkarak Müslümanların en azından Hıristiyanlığa sempati ile bakmaları sağlanacaktır. Bu yüzdendir ki dinlerarası (nasıl olacaksa) diyalog çalışmaları vesilesiyle haçlı seferleri, yakılıp yıkılan şehirler, Endülüs’te, Cezayir’de, Afrika’da katledilen ve halen Irakta, Afganistan’da devam eden katliamlar unutturulmaya çalışılmaktadır.”
 
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
asilzade 2014-05-26 14:50:31

bu da ahir zaman alametlerinden biri rabbim sen bizleri kişinin okun yaydan çıktığı gibi imandan çıkacakları zamanda bizleri muhafaza eyle . Amin

Avatar
asilzade 2014-05-26 14:50:40

bu da ahir zaman alametlerinden biri rabbim sen bizleri kişinin okun yaydan çıktığı gibi imandan çıkacakları zamanda bizleri muhafaza eyle . Amin