Haber7.com kapatıldı

HABER 7.com'a skandal kapatma kararı

Haber7.com kapatıldı

HABER 7.com'a skandal kapatma kararı

15 Haziran 2014 Pazar 00:27
Haber7.com kapatıldı
banner221
Yorumsuz olarak haber7.com'dan yapılan açıklamayı okurlarımıza duyuruyoruz

Maden faciasının yaşandığı Soma’da Hükümet karşıtı çevrelerin sergilediği düzmece eylemle ilgili bir haberden dolayı "fotoğrafın izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle” sitemize erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

Mahkemenin tartışmalı kararında, ilgili haber ve görsel sitemizden kaldırılmasına rağmen görmezden gelinerek, haber içeriğini engellemek yerine sitemize erişim tamamiyle engellenmiştir. Mahkeme kararını ve kararın haftasonu uygulamaya konulmuş olmasının değerlendirmesini siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.

İlgili maddede yer aldığı üzere " Erişimin engellenmesine konu içeriğin yayından çıkarılmış olması durumunda hâkim kararı kendiliğinden hükümsüz kalır” denmesine rağmen, garip bir şikayet ve mahkeme kararı üzerine sitemiz Cumartesi günü akşamı engellenmiştir.

Söz konusu engellemenin kısa sürede kaldırılması için hukuki süreçlerimiz devam etmektedir. İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

Hatırlatacak olursak;
 
Soma faciasının ardından BBC’de, “Müftünün karısı” şeklinde hafızalara kazınan düzmece haberi akıllara getiren bir haber yayınlanarak, yarı başörtülü iki kadın, madenci eşi olduklarını ifade ederek, hükümete çok ağır suçlamalarda bulunmuştu.

Haber7’de bu haberle ilgili olarak eleştirel bir haber ve fotoğraf yer almış, “müftünün karısı” vakası hatırlatılmıştı. Başörtüsü takıp, kendisini müftü karısı olarak tanıtan kadının CHP’li ilçe başkanının eşi olduğu ortaya çıkmıştı.

Haber7.com Yönetim Kurulu


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 04.06.2016 00:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
h.kirazli 2014-06-16 06:43:36

Yanlisligin biran once giderilmesi ve kanal 7comun hizmetlerine devam etmesi temennisiyle

banner220