İngiliz gazeteden Erdoğan'a küstah çağrı!
Gazete başyazısında, "Türkiye'nin lideri basın hakkında çirkin ifadeler kullanıyor, Guardian hakkında da yalanlar söylüyor. Belki bize bir özür borçludur" ifadelerini kullandı.
 
Her fırsatta Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saldırmayı görev edinen İngiliz Guardian gazetesi, Erdoğan'ın seçimden önce Ardahan'da yaptığı konuşmasını hazmedemedi.
 
Erdoğan'ın Ardahan'da yaptığı konuşmada, "Bakınız bir İngiliz gazetesi ne diyor biliyor musunuz? 'Tam Batılılaşmamış yoksul Müslümanların kendi ülkelerini yönetmelerine izin verilemez'. Sen kimsin ya? Sen kimsin, terbiyesiz. Haddini bil." sözlerini bugün yayınladığı bir makalede hatırlatan gazete yaptıklarını unutarak utanmadan özür çağrısı yaptı.
 
Guardian'ın bugünkü başyazısında şu satırlar yer aldı:
 
Gazeteciler kelimeleri seçerken dikkatli olmak zorundadır. Yanlış birşey yaptıklarında da, ki bazen yaparlar, bu yanlışı mümkün olan en kısa sürede görünür bir şekilde düzeltmelidirler. Çok ciddi durumlarda da özür dilemeleri gerekir. Guardian'ın tarihinde en uzun süre görev yapan Genel Yayın Yönetmeni CP Scott'ın deyimiyle 'Gerçekler kutsaldır'. Siyasetçilerin de kelimelerini seçerken çok dikkatli olmaları, bahsettikleri gerçeklerin doğru olması gerekir. Sayın Erdoğan hem kelimelerini yanlış seçmiş, hem de gerçeklerden bahsederken kötü bir şekilde yanılmıştır. Belki de özür dileyecektir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hoca23 1 yıl önce

Daha çok beklersiniz müslümanlar yalnız değil bu din asla yalnız değil. Geçmiş zamanda da bu zamanda da firavunlar hamanlar var oldu olacak. Ama allah azze ve celle herşeye muktedir. Kim layıksa layık oldugu şekilde yaşar.

Avatar
yunus 1 yıl önce

izin verilemez sözündeki küstahlığa bak sen. sen kimsin şerefsiz ingiliz iç işlerimize mi karışmayı planlıyorsunuz. bu ak parti kendini toparlar , milletinin gönlünü alır , kürdü lazı türkü gürcüsü sonra tepene bineriz senin sen hiç merak etme .