İsmail Amasyalı'dan imamlara ve müezzinlere hakaret

TBMM 19. Dönem Kocaeli Milletvekili İsmail Amasyalı, köşe yazısında imam,müezzin,Diyanet ve Diyanet Vafkı'na göndermelerde bulundu.

İsmail Amasyalı'dan imamlara ve müezzinlere hakaret

TBMM 19. Dönem Kocaeli Milletvekili İsmail Amasyalı, köşe yazısında imam,müezzin,Diyanet ve Diyanet Vafkı'na göndermelerde bulundu.

02 Aralık 2014 Salı 21:31
İsmail Amasyalı'dan imamlara ve müezzinlere hakaret
Bu işte bir bit yeniği var...

TBMM 19. Dönem Kocaeli Milletvekili İsmail Amasyalı, Kocaeli gazetesinde bir kaç haftadır imam ve müezzinleri eleştirmeye başladı hatta eleştirmekten çok hakaret etmeye başladı.  Bir dönem Demirel'in vatandaşlara 2 anahtar vaad edip tutmadığı sözlerin mimarı DYP  19. Dönem Kocaeli Milletvekili İsmail Amasyalı, bakın imam ve müezzinler hakkında neler diyor...

Kendi kafasına göre imam ve müezzinlere görev taksimi yapması, İmam ve Müezzinlerin işine burnunu sokması ve siyasi otoritenin emrinde olması gibi absürt söylemlerle kendini padişah ilan etmesi okurlar tarafından yagırgandı.

Bu işte bir bit yeniği var. Ucu nereye kadar giderse gitsin, nereye dokunursa dokunsun bu işi çözeceğiz ve okurlarımıza gerçekleri haykıracağız. Amasyalı efendinin derdini öğreneceğiz...


-TBMM 19. Dönem Kocaeli Milletvekili İsmail Amasyalı'nın PALAVRALARI-

Ülkede 85.000 cami, bu camilerde görevli maaşını devletten alan on binlerce Kayyum-Müezzin-İmam Hatip-Vaiz yani Hoca var, Tamamı siyasi otoritenin emrinde.

Siyasi otoritenin başı Başbakan’a bağlı Diyanet İşleri Başkanı ve onun emrinde olan daire başkanları her Cuma günü merkezden hazırlanan, içerisinde ince ayar siyasi mesajların, methiyelerin bulunduğu hutbe faks veya mail ile imam hatiplere gönderilmekte, sözde hutbe okutularak toplum irşad (!) edilmektedir.

Kayyum; Cami anahtarı elinde olan, camiyi açıp kapayan kimsedir. Bizler ona Hoca diyoruz oda kendisini hoca zannedip Fetva veriyor.

Müezzin; Devlet memuru, siyasi otoritenin emrinde bir bürokrat. Görevi kamet getirmek, Ezanı makamları ile okumak. Sesi güzel olmak ama hoca değil, biz onu hoca zannediyoruz. Oda siyasi içerikli Fetva veriyor mecbur, maaş siyasi otoriteden.

İmam Hatip; Görevi beş vakit namazı mihrapta, cemaat arkasında kıldırmak. Cuma günleri eline verilen ince ayar siyasi içerikli matbu metni minberde irşad etmek. Maaşı siyasi otoriteden biz imamı’da hoca zannediyoruz, o da memnun. Fetva veriyor, kafasındaki siyasi düşüncelerini açıklamaktan geri kalmıyor.

Peki HOCA Kim?; Kur-an’ı ezber bilecek, tercüme değil tefsir edecek, yetmez Ayetleri Hz. Peygamberin Hadisleri ile karşılaştıracak, yetmez müçtehitleri içtihatlar ile yoğuracak, müspet ilime sahip olacak, MAAŞINI DEVLETTEN ALMAYACAK, SİYASİ OTORİTENİN MEMURU OLMAYACAK, MÜMKÜNSE ZENGİN AİLE MENSUBU OLACAK, MADDİ SORUNU OLMAYACAK.

Hırsızlık, Yolsuzluk, Rüşvet, İrtikap içerisinde görev ifa edenlerin ilahi mahkemede nasıl hesap vereceğini, hükmün ne olacağını ancak İLAHİ ADALETİN YAZILDIĞI DİN bildirir, bunu da anlatacak, insan ruhunu bedenini koruma altına alacak HOCALAR dır.

Komşusu aç yatan bizden değildir. İsraf haramdır. Çöplükten yiyecek toplayanların olduğu bir ülkede SARAYLAR-MALİKHANELER-PAHALI ARAÇLAR yapamazsınız diyerek Allah’ın emrini tebliğ edecek HOCALARDIR. Allah’ın taltifine mazhar olmak yerine siyasi otoritenin rencide edilmemesine dikkat eden Hocalar, toplum ahlakının bugün ki duruma gelmesinin en büyük sorumlularıdır.

İktidar ise Hoca Efendileri Paralel Devlet fişlemesi ile yargı önüne çıkarmaya çalışmaktadır.


Dinihaberler.com olarak bu yazıların neden yazıldığını, imam ve müezzinlere neden böyle davranıldığını öğrenmek için Kocaeli iline doğru yol aldık... Mevlam hayr eylesin...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
harika vallaha nerde? 2014-12-02 22:23:41

Kur-an’ı ezber bilecek, tercüme değil tefsir edecek, yetmez Ayetleri Hz. Peygamberin Hadisleri ile karşılaştıracak, yetmez müçtehitleri içtihatlar ile yoğuracak, müspet ilime sahip olacak, MAAŞINI DEVLETTEN ALMAYACAK, SİYASİ OTORİTENİN MEMURU OLMAYACAK, MÜMKÜNSE ZENGİN AİLE MENSUBU OLACAK, MADDİ SORUNU OLMAYACAK.

Avatar
zafer karadeniz 2014-12-02 22:49:03

ey vekil sen vekillik yaparken devlet millet için ne yaptın.2002kadar türkiye ile bulgaristan aynı katagoride idi..siz ne yaptınızki cebinizi doldurmaktan başka..imamları müezzinleri beğenmiyorsunuz.eski siyasilerden nefret ediyoruz.isimlerini dahi duymak istemiyoruz.bu millet sizin gibileri artık çok iyi tanıdı artık eski türkiye olmak istemiyoruz.başkalarını eleştirirken önce nefis muhasebesi yapın eyyy vekil..

Avatar
refik 2014-12-02 23:16:47

Allah ıslah etsin

Avatar
relgion man 2014-12-02 23:27:57

tek bir cümle ; ZIRVA TE'VİL GEREKTİRMEZ......

Avatar
Ömer dönmez 2014-12-02 23:36:47

Ey vekil,yazılanlar doğru ise şayet;bunu sana hiç yakıştırmadım .biz imam hatipler her zaman ve dönemde siyasetten uzak ve siyasetide onurlandıran kişiler olmuşuzdur.ynutulmasın ki imam hatipler olmasa sen bugün vekil deyil ,başka biri olurdun

Avatar
imam 2014-12-03 00:24:08

Şahsım adına mevcut olan partilere hep eşit mesafede oldum. Cami içerisine partilerle alakalı asla bir şey sokmadım.

Avatar
mustafa 2014-12-03 00:27:55

Şu münafığın dediğine bak .hem maaş almayacak, hemde varlıklı olacak diyo.bune şimdi yani hırsızlıkmı yapsın sizin gibi demeli. Yok deyilse vatandaşdan temin edildiği zamanlarımı özlemiş .gitsin fahri imamlık yapsın bi köyde buğday karşılında belki egosu tatmin olur, imanı para olan adam.

Avatar
Yakışıklı İmam 2014-12-03 00:47:37

Diyorlar ki hocam dilin ağır biraz yumuşat. Dilim ağır evet ama bakın şu süleymancı münafığın dediğine, ---Cami anahtarı elinde olan, camiyi açıp kapayan kimsedir. Bizler ona Hoca diyoruz oda kendisini hoca zannedip Fetva veriyor.--- Ba ba ba ba baaaa,, gel şu münafığa bir şey deme. Bunlar fetoşun gölge versiyonu.