Kan değişikliği DiVA-SEN'e ne kazandıracak?

Mustafa ÇOPURSUZ'nun Genel Başkanlığını yürüttüğü DİVA-SEN'n gerçek atılımları gösterebilecek mi?

Kan değişikliği DiVA-SEN'e ne kazandıracak?

Mustafa ÇOPURSUZ'nun Genel Başkanlığını yürüttüğü DİVA-SEN'n gerçek atılımları gösterebilecek mi?

01 Haziran 2015 Pazartesi 14:23
Kan değişikliği DiVA-SEN'e ne kazandıracak?
Bir önceki yönetim radikal çıkışlar yapsa da Türk Diyanet Vakıf-Sen'in bir imamı camide darp etmesini kınayamayarak tepkiler almasına neden olmuştu. Aradan geçen zaman zarfı içerisinde DİVA-SEN, yönetim değişikliğine gitmiş ve Mustafa ÇOPURSUZ'dan oluşan kadro Diva-Sen'in başına geçti.
 
 
Kamuoyu merak ediyor! Mustafa ÇOPURSUZ'dan oluşan Diva-Sen'in yönetimi nasıl bir politika izleyecek ve hangi icraatlara imza atacak! Yoksa bir önceki yönetim gibi Türk Diyanet Vakıf-Sen'in baskısına maruz mu kalacak, zamanla göreceğiz!
 

DİVA-SEN'DEN YAPILAN AÇIKLAMA!

DİVA-SEN İLKELİ SENDİKACILIKTA YÜRÜYÜŞÜNE DEVAM EDİYOR
 
Kurulduğu günden beri ilkelerinden ve duruşundan taviz vermeden yolculuğunu sürdüren DİVA-SEN, hedefine emin adımlarla ilerliyor.
 
İcraatları ile göz dolduran, vermiş olduğu sözleri yerine getiren, din gönüllülerinin temiz ve pak duygularını istismar etmeyen DİVA-SEN, teveccüh görmeye devam ediyor. Cennet vatanımızın dört bir tarafından gerek temsilciliklerimizi gerekse de Genel Merkezimizi arayarak sendikamız hakkında bilgi alan ve üye olma isteklerini bildiren saygıdeğer meslektaşlarımızın bu nazik davranışları bizleri son derece memnun ve mutlu etmektedir.
 
Değerli kardeşlerim Sendikacılığın evveliyatı araştırıldığı zaman, özellikle 18.YY’ın ortalarında temelinin atıldığı ve makes bulması için çok bedeller ödendiği bilgisine ulaşılacaktır. Amacı,  üyelerinin bütün haklarını koruma altına almak, ücretlerin daha müreffeh bir seviyeye çıkartılması için mücadele etmek olan sendikacılığın günümüz itibariyle olumlu olumsuz birçok badireler atlattığını da müşahede etmemiz mümkündür. Hak alma noktasında mücadeleci ruha sahip sendika yöneticilerinin gözlerini budaklardan esirgemediği, evini barkını, çoluğunu çocuğunu ihmal ederek yüklendiği sorumluluğu en güzel şekilde yerine getirme gayreti içerisinde olduğunu da fevkalade görmemiz mümkündür. Özellikle işçi sendikalarının dünya ülkelerinde adından söz ettirmesi, ülkemizde de sendikacılığa karşı bir sempatinin oluştuğunu biliyoruz.
 
Şurası bir gerçek ki ülkemizde sendikacılığın geldiği nokta itibariyle, diğer dünya ülkelerinde ki gibi aynı ruha sahip olduğunu söylememiz elbette mümkün değildir. Çünkü her ne kadar adı sendika olsa da hemen hemen her siyasi partinin oluşumunu gerçekleştirdiği sendikacılık aslında sendikalara karşı olumsuz görüşlerin türemesine sebep olmuştur. Bunu nereden biliyorsun? Şeklinde şahsıma soru sorma ihtiyacını hissedebilirsiniz. O halde cevabını vereyim sizlere. Diva-Sen olarak bütün siyasi partilere eşit olduğumuzu, hiçbir siyasi partinin yanında veya karşısında olmadığımızı her defasında deklare etmiş olmamıza rağmen, “bir siyasi partiden güç almadan sendikacılık yapamazsınız”  uyarısı ile karşılaştık ve karşılaşıyoruz. Hatta zaman zaman sendikamızdan çekilen üyelerimize çekilme nedenini sorduğumuzda, görüş olarak benimsedikleri siyasi partiye destek için olduğu cevabını alıyoruz. Oysa Diyanet camiası çok hassas bir camia ve öyle de olması da icap etmez mi? Kişisel olarak kimin hangi partiyi desteklediğine engel olma durumu olabilir mi? Perde gerisine geçildiği zaman Oy kullanırken kim kime etki edebilir? Bununla beraber, herhangi bir siyasi partiye destek vermek isteyen Diyanet çalışanının vereceği destek ne türdendir acaba? Basın toplantısı yapmak suretiyle veya kapı kapı gezerek meftunu bulunduğu partiye desteğini bildirip rey toplayarak mı?
 
Hayır değerli dostlar hayır. Özünde verme değil alma olan sendikacılık siyasallaştığı zaman inanın hak alma ve üyesinin hakkını korumada başarısız olur. O zaman sendika adı altında gerçekleştirilen oluşumun adı sivil toplum kuruluşu değil, “siyasi parti kolu” olur, gücünü üyesinden almadığı/alamadığı için de ömrü siyasi partisi kadar sürer.
 
Bu güne kadar olduğu gibi Diva-Sen olarak sendikacılığı ilke ve prensiplerimizden asla ödün vermeden, ruhuna uygun, dikleşmeden dik durarak ancak fil kadar kuvvetli olmasak da kaplan kadar cesaret ve şecaatli olarak belirlemiş olduğumuz kırmızıçizgiler doğrultusunda emin adımlarla yürüyüşümüze devam ederek yapacağımızı bildirir saygılarımızı sunarız.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.