Mehmet Görmez’in rencide edilmesine müsaade etmeyeceğiz

DİVA-SEN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZAY: "DİN VE DİYANET SİYASETE ALET EDİLMEMELİ"

Mehmet Görmez’in rencide edilmesine müsaade etmeyeceğiz

DİVA-SEN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZAY: "DİN VE DİYANET SİYASETE ALET EDİLMEMELİ"

14 Mayıs 2015 Perşembe 09:38
Mehmet Görmez’in rencide edilmesine müsaade etmeyeceğiz
banner221
STK'lar harekete geçti. Her kesimden tepkiler yağıyor. Başta Fetullah Terör Örgütü, Irkçı Parti HDP, Dinsiz parti CHP ve ne olduğu belli olmayan MHP gibi siyasi partiler Diyanet üzerinden siyaset yapmaya kalkmaları ve Diyanet'i başkanına saldırmaları toplum tarafından kınınmaya devam ediyorlar.


Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva-Sen) Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt İl Başkanı M.Naci Özay, son günlerde siyasi çevreler tarafından siyasi malzeme haline getirilen din ve diyanetin bu milletin birlik ve beraberliğinin çimentosu olduğunu söyledi.

 
Gazetecilere açıklama yapan Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Özay, söz konusu dini hassasiyetler üzerinden basit çıkarlar için söylemlerin Diyanet İşleri Başkanlığı kurumunu, çalışanlarını ve milleti derinden üzdüğünü söyledi. Özay, "İslam ile müşerref olan güzel yurdumuz ve içinde yaşan Müslüman halkımız yüzyıllar geçmiş olmasına rağmen hassasiyetlerinde vazgeçmemiş, dili, ırkı, mezhebi ve siyasi görüşü farklı olsa da bir arada yaşama kültüründen asla vazgeçmemiştir. Son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı ve başkanın polemik malzeme yapılmak istenmesi talihsizliktir. Kurulduğu günden beri ulaşabildiği tüm kişilere Allah’ın dinini anlatıp ibadetlerin nasıl yapılacağını öğren, yine aynı vazife perverlik duygusu ile Allah’ü Teala’nın kadim kelamını her millet anlasın diye çeşitli dillerde yüce mealini insanlara ulaştıran alimlerimize ve medreselerimize gereken değerin verildiği bir zamanda, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez başta olmak üzere bütün çalışanlar üzerinden siyaset yapmak asrın en büyük ayıbı olsa gerek. Diyanet bu milletin ortak değeridir. Bu ortak değer üzerinde bütün siyasi görüş ve düşüncelerin dışında kalarak milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinen güzide kurumun yıpratılmasına ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de şahsının rencide edilmesine müsaade etmeyeceğiz" dedi.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
imam hatip 2015-05-14 10:43:08

hangi gücünüzle müsaade etmeyeceksiniz? yeni kurulacak sendika sizi ne kadar etkiler?

Avatar
vatandaş 2015-05-14 22:59:50

ne kadar uğraşırsan uğraşın size üye olmayacagım, ben sendikamdan memnunum.burdan size iş çıkmaz,hem kaç üyen varki müsade etmeyeceksin

banner220