Nihat Genç, HDP'ye baraj aştıran ittifaka ateş püskürttü

Ulusalcı Nihat Genç, HDP’ye barajı aşıran sol kesimlerin kendilerini bitirdiğini savunarak AK Parti MHP ittifakına dikkat çekti. Genç, “bu ‘kutsal ittifak’tan artık seçimle meclisle sandıkla bu iktidarı düşürmeyi yaşı en küçük bebekler dahi göremeyecektir, bizim de bebekliğimizden beri göremediğimiz gibi” dedi.

Nihat Genç, HDP'ye baraj aştıran ittifaka ateş püskürttü

Ulusalcı Nihat Genç, HDP’ye barajı aşıran sol kesimlerin kendilerini bitirdiğini savunarak AK Parti MHP ittifakına dikkat çekti. Genç, “bu ‘kutsal ittifak’tan artık seçimle meclisle sandıkla bu iktidarı düşürmeyi yaşı en küçük bebekler dahi göremeyecektir, bizim de bebekliğimizden beri göremediğimiz gibi” dedi.

09 Haziran 2015 Salı 16:59
Nihat Genç, HDP'ye baraj aştıran ittifaka ateş püskürttü
 
Ulusalcı kesimin önde gelen kanaat önderlerinden Nihat Genç, CHP ve diğer sol kesimlerin ve medya organları eliyle HDP’nin Meclise taşındığını belirterek ateş püskürdü. Genç, AK Parti ve MHP ortaklığının ilahi ‘kutsal’ bir bileşim olduğunu belirterek bu ittifakın sağlanması halinde uzun yıllar iktidarın değişmeyeceğini savundu.
 
İşte Nihat Genç’in yazısından öne çıkan o bölümler:
 
Seçime üç-beş ay kala yeni bir siyasi fırtına koptu geldi ve seçim öncesi mutlak bir algı oluşturdu: HDP barajı aşarsa AKP’den kurtuluruz.
 
Bu ‘bir cümlelik’ çıkış yolu büyük bir popülarite buldu, ama ‘ikinci cümlesi’ yoktu, peki sonra ne olacak?
 
HEP BİRLİKTE HDP’YE BARAJ ATLATTILAR
 
Üstelik ortaya matematik dehaları çıktı ve Kılıçdaroğlu’ndan ekşi sözlük’e Cumhuriyet Gazetesi ve CNN Türk’e ve Halk TV’ye kadar HDP’ye baraj aştırma savaşları başladı. (…)
 
Büyük medya ve sosyal medyanın bu ‘telkin’ gücü büyük iş gördü.
 
Daha önce devrimci kurtarıcı olarak Ufuk Uras’ı Sırrı Süreyya’yı seçtiren ve sonra yetmez ama evet anayasası gazına gelen ve başından beri etnik milliyetçilik eşittir özgürlükler diye eğitilmiş sosyal medyanın tarihsiz belleksiz genç ‘pop’ siyaseti üstelik bu sefer CHP’de devreye sokuldu.
 
HDP’ye baraj atlatıldı ama sol sosyalist sosyal demokrat muhalif güçlerin ebediyen tarihten silinmesi pahasına.
 
Artık ‘çürüyüp’ düşmesi beklenen sol sosyalist sosyal demokrat ve muhalif güçlerdir.
 
Açıklayalım efendim:
 
An itibariyle koalisyon peşrevleri sürüyor, bu peşrevler ara dönemler erken seçimlerle birkaç hatta üç-beş sene daha kıvamını en sağlam ‘bileşenlerini’ bulana kadar sürecek.
 
AK PARTİ’NİN SOSYLOJİK GERÇEKLİĞİ
 
MHP ve AKP birbirini yoklamaya başladı, yoklamalar ortaklı ya da ortaksız bir iki yıl sürebilir.
 
Tayyip Erdoğan ya da Abdullah Gül olsun olmasın, AK Parti entelektüel kadrosu gazeteleri ve TV’leri ve trilyon dolarlık servetiyle liderini üst kadrolarını önümüzdeki birkaç sene içinde değiştirir ya da değiştirmez, hatta AK Parti adını dahi değiştirebilir, ama AKP’yi temsil eden ideolojik yapının artık bu toplumda sağlam bir iskeleti ve dibe vursa dahi yüzde otuzu düşmeyecek bir varlığı siyasal ve sosyolojik gerçekliktir.
 
Ve bu siyasi ve sosyolojik yapının kırk yıldır ideolojik duruşundan zerre taviz vermeden varlığını yüzde onbeş ve yukarısında tutan MHP’yle ortaklığı, HDP’nin mecliste büyük çoğunlukta bedenleşmesiyle artık kaçınılmazdır.
 
MHP ‘pop’ siyasetlere gelmez. Üniter yapıyı asla tartışmaz.
 
AKP VE MHP KUTSAL BİLEŞİMDİR
 
AKP ve MHP ortaklığı ilahi ‘kutsal’ bir bileşimdir.
 
Dinci ve milliyetçi bu kutsal iksirin kimyası en güçlü ihtilallerın baş edemediği tarihlerin en sağlam ‘tutkalıdır’…
 
HDP ve parçalanma korkusuyla bir araya geldiklerinde ‘bin yıl sürecek iktidar’ rüyaları yeniden başlayacaktır.
 
Türkiye’nin sol sosyalist sosyal demokrat güçleri birazcık tarih sosyoloji okumuş olsalardı bu amansız dinci ve milliyetçi güçlerin bir araya getirecek ‘pop’ siyasetten uzak dururdu.
 
1950’lerde Demokrat Parti’ye geçen iktidarı seksen sene kimse alamadı. Demokrat Parti yıkıldı ve ama aynı çatı başka adlar altında hala iktidarını koruyor.
 
AKP ve MHP de bir gün yıkılır lider ve ad değiştirir ama dinci ve milliyetçi bu ‘çatı’ başka adlar altında hayatlarını çeşitli ittifaklar ve bileşenler içinde hep sürdürecektir.
 
AKP ve MHP’nin temsil ettiği siyasal ve sosyolojik güçlerin bir araya gelmesiyle artık seksen sene yüz sene bu dinci ve milliyetçi güçlerden iktidarı almaya kimsenin gücü yetmez.
 
(…)
 
EN KÜÇÜK BEBEKLER BİLE GÖREMEZ
 
HDP’nin mecliste bedenleşmesi ve milli endişelerin patlamasıyla bu ‘kutsal ittifak’tan artık seçimle meclisle sandıkla bu iktidarı düşürmeyi yaşı en küçük bebekler dahi göremeyecektir, bizim de bebekliğimizden beri göremediğimiz gibi. (…)
 
Kutsal ittifakı daha da çelikleştirecek bir ırkçı etnik partiye baraj atlatarak şimdi düğün dernek bayram yapıyoruz?
 
Cumhuriyet Gazetesi Halk TV CHP ve ekşi sözlük’ün belleksiz tarihsiz pop gençliğinin zekâsıyla ‘siyaset’ yapanları tarih dün olduğu gibi bugün de ebedi muhalefetinde çürüterek cezalandıracak!
 
Bize de artık bu dangalaklar deryasına laf yetiştirmeyi bırakıp nihayet ekmek paramızı kazanacak bir köşede kitap yazmaktan başka yol şans imkân kalmıyor!
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
haklı 2015-06-09 17:56:30

inşaallah dediği gibi olur.

Avatar
muammer 2015-06-09 21:20:37

Adam gayet güzel açıklamış. mhp yi hdp ile bir tutan başta dini haber yöneticileri olmak üzere herkese duyrulur.

Avatar
hasan marul 2015-06-09 21:27:50

işte bu zihniyettir.. hp ye %13 baraşını aştıran....nefret ettirmeyelim beyler sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz

Avatar
kalender imam 2015-06-10 10:27:14

AKP tek başına iktidarı kaybetti. iktidarın gücünü arkasına alıp ona buna saldıran, seviyesiz habercilik yapan dini haber yöneticilerine ders olsun.

Avatar
mehmet ali 2015-06-10 16:56:50

arkadaslar HDP ye barajı astıran ve zafer çığlığı atan ben müslümanım diyen herkes AKP nin iktidarı kaybetmesi karsısında sevinen kitleye bakarsanız demekki hatası ve sevabıyla AKP hükümeti doğru yoldaymıs bunu görmek ve herkesin safının ortaya cıkması çok iyi oldu. sevinen ler: İSRAİL , ABD, ALMANYA,SİSİ, İNGİLTERE, VE DÜNYAYA TEBLİĞ YAPAN DİNİ ÖNDER HİZMET GRUBU (ALLAH ZERRENİN HSB NI SORACAKTIR) BURADAN YAZI YAZAN LAR dini haberin seviyesi hos değil ancak KÜFÜR LE SAF TUTACAK KADAR DA ACİZ DEĞİL SLM LAR