Oda Tv'de din düşmanlığı hortladı

Oda Tv adlı maocu site bugün bir provokasyon haberine imza attı. Başörtülü bir hakimin fotoğrafını paylaşıp haberi şu şekilde servis etti "1 Kasım seçimlerinde AKP'nin tek başına iktidar olmasının ardından bir hakim kürsüye türbanlı oturdu." 
 
Açık açık provokasyon yapan site aynı zamanda din ve diyanete düşman tavrını da bir kez daha ortaya koymuş oldu. 
Seçimlere gölge düşürmek ve Türkiye'deki başörtülüleri yok sayan bir anlayışla yayın hayatını sürdüren bu sitenin daha önce de benzer birçok habere imza attığı bilinen bir durum.
 
HAKİM VE SAVCILAR BAŞÖRTÜSÜYLE GÖREV YAPABİLİR
 
HSYK Genel Sekreter Yardımcısı imzasıyla 1 Haziran'da gönderilen genelgede hakim ve savcıların da müzakere ve duruşmalarda başörtüsüyle görev yapması gündeme gelmiş HSYK yetkilileri, Genel Sekreter Yardımcısının mevzuat açısından bir tespit yaptığını belirtmiş, Türkiye'de şu anda hâkim savcıların başörtüsüyle görev yapmasıyla ilgili yasal bir engel olmadığını vurgulamıştı. 
 
YASAL HİÇBİR ENGEL YOK
 
Hakim ve savcıların görevleri sırasında başörtüsü takmalarında mevzuat açısından bir engel bulunmadığının ortaya konulduğunu kaydeden yetkililer, "Yazı, sadece mevzuatın röntgenini çekmiş, ilgili yere bildirmiş. Hakim ve savcıların başörtüsü takamayacağı yönünde yasal bir mevzuat engeli yok" tespitini yapmıştı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
vicdan 1 yıl önce

çatlasalar da patlasalar da ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR VELEV Kİ KAFİRLER TOPLULUĞU İSTEMESELERDE