Sözcü'nün müftü oyunu

Kime hizmet ettiği belli olmayan okurlarına yalan dolan hizmetler sunan Sözcü(!), müftü haberleriyle yine yalan yazdı.

Sözcü'nün müftü oyunu

Kime hizmet ettiği belli olmayan okurlarına yalan dolan hizmetler sunan Sözcü(!), müftü haberleriyle yine yalan yazdı.

06 Ağustos 2014 Çarşamba 12:32
Sözcü'nün müftü oyunu
banner283
Kılavuzu sözcü olanın burnu....

Yine yalan yine dolan... Allah'tan korkmaz kudan utanmaz gazete. Ahlaksızlığın dip zamanı. Utanmazlığın başını alıp gittiği zaman, yine sözcü devrede.

Müftü haberinde yalan yanlış yazarak okurlarını aldatan hayasız gazete, kaş yapayım derken göz çıkarma işine sarıldı. Müftüye sahip çıkacağım, hükümeti eleştireceğim diye müftüyü görevinden edecek, saygısız gazete.-İŞTE O YALAN HABERİ-

Bakan, ‘Cenaze şov yeri değil’ diyen müftüyü sürdü

Ölüye saygı’ isteyen din adamı, AKP’nin hışmına uğradı 


Evine döndü, haberi aldı

Adana Seyhan Müftüsü Uzun, Murat Göğebakan’ın cenazesinde konuşma yapmak isteyen Kültür Bakanı Çelik’i, “Yeri değil” diye uyardı. Aynı gün tayini Mersin’e çıkarıldı Ada­na­’da sa­nat­çı Mu­rat Gö­ğe­ba­ka­n’­ın öğ­le vak­ti kı­lı­nan ce­na­ze na­ma­zı­nın ar­dın­dan Kül­tür Ba­ka­nı Ömer Çe­lik, ko­nuş­ma yap­ma­ya kalk­tı. Sey­han Müt­fü­sü Ha­lil Uzun, Ba­ka­n’­ı “Uy­gun de­ği­l” uyar­dı. Yat­sı na­ma­zın­dan son­ra Halil Uzu­n’­un ta­yi­ni Seyhan’dan Mer­si­n’­e çık­tı.
 
Ada­na­’da se­çim­den se­çi­me or­ta­ya çı­kan Kül­tür ve Tu­rizm Ba­ka­nı Ömer Çe­lik, ce­na­ze na­ma­zı­nın kı­lın­ma­sı, du­ala­rın edil­me­si ve he­lal­lik ve­ril­me­si­nin ar­dın­dan, na­ma­zı kıl­dı­ran Sey­han Müf­tü­sü Ha­lil Uzu­n’­un elin­den ya­ka mik­ro­fo­nu­nu ala­rak ko­nuş­ma yap­tı. Mu­rat Gö­ğe­ba­ka­n’­ın ce­na­ze na­ma­zı­nı gö­nül­lü ola­rak kıl­dı­ran Uzun ise “Ce­na­ze şov ye­ri de­ği­l” di­ye­rek mü­da­ha­le et­ti. Ce­na­ze tö­re­ni­nin ar­dın­dan evi­ne dö­nen Müf­tü Ha­lil Uzun, Mer­si­n’­e ta­yi­ni­nin çık­tı­ğı­nı öğ­ren­di. 2010’da Sey­han İl­çe Müf­tü­lü­ğü gö­re­vi­ne baş­la­yan Ha­lil Uzun, çev­re­sin­de se­vi­len bir isim. Ta­yi­nin du­yul­ma­sı­nın ar­dın­dan te­le­fo­na sa­rı­lan Sey­han­lı­la­r’­ın Müf­tü­lük san­tra­li­ni kit­le­di­ği be­lir­til­di. Bir di­ğer id­di­aya gö­re ise Uzun ile ara­sı bo­zuk olan İl Müf­tü­sü Arif Gök­çe, Ba­ka­n’­la tar­tış­ma­yı fır­sa­ta dö­nüş­tür­dü.

-İŞTE ADANA İL MÜFTÜSÜNÜN AÇIKLAMASI-

BASIN MENSUPLARINA
 
Adana’dan Taraf Haber İnternet sitesinde ve bazı yerel yayın organlarında 02-05/08/2014 tarihlerinde yayımlanan Müftülüğümüz ile ilgili haberler hakkında açıklama yapılması ve haberlerin düzeltilmesi ihtiyacı hasıl olmuştur.
 
Ses Sanatçılarımızdan merhum Murat GÖĞEBAKAN’ın defni esnasında Müftülükten yetkili kimsenin bulunmadığı şeklinde basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.Cenazenin defin edildiği yer Sarıçam İlçe Müftülüğümüz sınırları içerisinde olduğundan Sarıçam İlçe Müftülüğü tarafından Vaiz Muttalip GÖKÇE, Selim MACİT, İmamlardan Hasan AVCUOĞLU, Ramazan ÖZEN ve Ahmet ÇİFTÇİ resmi olarak görevlendirilmiş ve defin işlemleri eksiksiz yerine getirilmiştir. Yine defin esnasında hazır bulunan Seyhan İlçe Müftüsü Halil UZUN da defin işlemlerine yardımcı olarak cenaze namazını kıldırmıştır. Merkez İlçemiz Seyhan İlçe Müftüsü olan Halil UZUN’un cenaze namazını kıldırmasından daha doğal ne olabilir.  
 
Basında çıkan Seyhan İlçe Müftüsü Halil UZUN’un tayinin çıkmasının bu defin işlemi ile hiçbir  ilgisi yoktur. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği gereğince bulunduğu yerde beş yılını dolduran ve “Hizmet gereği” her yıl olduğu gibi rotasyon kapsamında yapılan bir tayin olup Türkiye geneli 106 İlçe Müftüsünün yeri değişmiştir. Bu kapsamda İlimiz Seyhan, Çukurova, Karataş ilçe müftüleri değişmiş Karataş, Sarıçam ve Tufanbeyli ilçelerine yeni müftü ataması yapılmıştır. Ayrıca bu tayinler Diyanetin Web sayfasından 01.08.2014 tarihinde açıklanmış olup defin işlemleri ise bir gün sonra 02.08.2014 tarihinde yapılmıştır.

Bilgileri rica olunur.
 
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kenan 2014-08-06 13:28:36

bu müftünün ne olduğunu bilirler

Avatar
a select 657 2014-08-06 13:52:04

Aslında bu Müftü yü tanışan bu yorumları ve akp ye bakan a hiç söz söylemez siniz çünkü tanımıyoruz cenazede önce tayın ler belli oldu esas şov yapmaya gelen Müftü halil uzun öyle şov gösteriş yapmayı çok sever helal haram dürüst fark etmez üst düzeyde birilerini görsün yeterki personel li birbirine düşürür ki kendi pisliklerini kimse fark etmesin arsiv odasının dili olsada konussa halil aslında kendini bilmiyor bilse y şehir mükafatı deyip sessizce gitmiyor ortalığı karıştırma ya çalışıyor fitne kazanı gibi gibisi fazla burada âllah ıslah etsin mümkün değilse de gereğini yapsın kendi yaptığı ayağı na ,domain inş amin

Avatar
isim 2014-08-06 13:59:03

ADMİN___Sayın okurumuz... Yapmış olduğunuz yorumla haberin içeriği uyuşmadığından yayımlanmamıştır.

Avatar
kimsin 2014-08-06 14:22:57

al birini vur ötekine iki çorumlumluların elne kaldık allah kurtarsın bizleri ikiside aynı immamları yakıp yakıp kavrandırıyorlar inanki hiçmi hiç üzülmedim aksine çokkkk sevindim darısı il müftüsüne olsun işallah il mütüsünün yüzünden döktüğümüz göz yaşları asla hiç unutmicam etiklerini allah görüyor aynısını kendisine göstersin çektirsin cenabı mevlam bizlerin ahı tutar inşallah aminnnnn

Avatar
müftü 2014-08-06 15:26:18

izmit müftüsü iken bir sürü hakkında şayia olan şahıs hala birinci sınıf ilçelerde. bu diyanet uyusun

Avatar
korkusuz 2014-08-06 21:45:15

Adana ili 2013 kutlu doğum programı şaibeli mi değil mi Dib. arastirmiyorsa sorumluluk kimde.il Müftüsü paralelcilerle ortak hareket ederken niye müsamaha gösteriliyor.
Adana camilerinde ve kuran kurslarında modern dilenci durumuna düşürülen görevliler zor durumda bırakılırken akşam yastığa başını rahat koyuyorlarsa hiç bişey demiyorum.

Avatar
vatandaş 2014-08-06 22:04:09

Halil uzuna muftu diyesim bile gelmiyor çünkü muftulukle yakindan uzsktan bir alakasi yok bir adamda kişilik olacak nerde bu adamda o hassasiyet dikkat edin nerde reklam orda halil eger o cenazede bakan olmasaydi o namazi halilmi kildirirdi tovbe kildirmazdi. Adamin isi gücü reklam sorun imamlara kac kisi bu adami seviyor kimse sevmiyo birde fahri kıran kursu hocalarına sorun hepsi seviyor niye gerisini siz düşünün bence bu adam muftulukten atilmali