İl Müftüleri Kararnamesi öncesi müftülüklerde son durum -2

İl Müftüleri Kararnamesinin beklendiği şu günlerde münhal kadroda olan müftülükler ile rotasyona uğrayacak yada yerini koruyacak müftülerin son durumu

İl Müftüleri Kararnamesi öncesi müftülüklerde son durum -2

İl Müftüleri Kararnamesinin beklendiği şu günlerde münhal kadroda olan müftülükler ile rotasyona uğrayacak yada yerini koruyacak müftülerin son durumu

10 Ekim 2016 Pazartesi 00:19
İl Müftüleri Kararnamesi öncesi müftülüklerde son durum -2
banner283
DiNiHABERLER.COM /ANALiZ

Diyanet İşleri Başkanlığı 15 Temmuz'dan önce İl Müftüleri kararnamesini yayımlamak üzere iken FETÖ haydutlarının darbe girişimi neticesinde kararnameler geçici süreyle askıya almak zorunda kaldı.

Darbe sürecinde boşalan il müftülükleri için bazı ilçe müftülerine il müftülüğü yolu açılırken bazı müftülere de müftülüğün kapı önünün yolu açıldı.

Gelinen şu aşamada 20 kadar ilçe müftüsünün il müftüsü olması beklenirken başkanlık müşavirliğinde görev yapan eski il müftülerinin de bir kısmının il müftülüğüne tekrar dönmesi bekleniyor.

İl Müftüleri kararnamesi öncesi merakla beklenen diğer bir hadise ise açığa alınan müftülerin durumunun ne olacağı idi. İl müftüleri atamalarının beklendiği bu günlerde münhal kadroda olan müftülükler ile rotasyona uğrayacak yada yerini koruyacak müftülerin son durumu…


26: Eskişehir İl Müftülüğü
Eskişehir İl Müftüsü Niyazi Ersoy'un emekliye ayrılması sonrası müftülük makamı münhal kadro durumunda.

27: Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik
02.04.2014 tarihinde Gaziantep İl Müftülüğüne atanan Ahmet Çelik rotasyona tabi değil. Ayrıca kamuoyunda en çok sevilen müftüler arasında yerini korumaya devam ediyor.

28: Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral
19.08.2013 tarihinde Giresun İl Müftülüğüne atanan Muhittin Oral, rotasyona tabi değil.

29: Gümüşhane İl Müftüsü Ercan Aksu
16/09/2014 tarihinde Gümüşhane İl Müftüsü olarak atanan Müftü Ercan Aksu rotasyona tabi değil.

30: Hakkari İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani
18.11.2011 tarihli kararname ile Hakkari il müftüsü olarak Mehmet Feysal Geylani, rotasyona tabi. Samimiyeti ve kendine özgüveni ile dikkatleri üzerine çeken müftü Geylani, Hakkari ilinde bulunduğu süre zarfında din hizmetleri adına güzel işler çıkardı. Müftü Geylani, örnek müftüler arasında yerini her daim korudu.

31: Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu
07 Temmuz 2013 tarihinde Hatay İl Müftülüğüne atanan müftü Kavillioğlu, kısa bir zaman içerisinde hem kamuoyundan hem de personeli tarafından çok sevilen müftüler arasında yerini aldı.Kavillioğlu, rotasyona tabi değil. 

32: Isparta İl Müftüsü Galip Akın
23.10.2014 tarihinde Isparta İl Müftüsü olarak atandı. Çalışmalarıyla takdir topladı. Üretken ve aktif bir müftü. Paralelin inine inme cesareti gösterenlerden. Diyanet'in değerlerine değer katan gece gündüz kurumu için çalışmaktan geri durmayan nadir müftülerden. Rotasyona tabi değil.

33: İçel (Mersin) İl Müftüsü Ali Melek
Mersin Müftüsü Ali Melek'in Cumhuriyet Savcısı oğlu Muhammed Melek ile Hakim gelini Rukiye Melek FETÖ'den dolayı meslekten ihraç edildi. Oğlu ve gelinin durumu kendini zorda bırakmış olsa da 24.02.2011 tarihinde Mersin İl Müftülüğüne atanan Ali Melek'in rotasyon durumu, belirsizliğini koruyor.

34: İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran
27 Kasım 2011 tarih ve 28125 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan kararname ile İstanbul müftüsü olarak görevlendirildi.
İstanbul için biçilmiş bir kaftan olarak addedilen Prof. Dr. Rahmi Yaran’ın kısa bir süre sonra emekliye ayrılması bekleniyor. Başarılı bir profil sergileyen müftü Yaran, kamuoyununda yakından takip ettiği sevilen ve sayılan müftüler arasında yerini aldı. Yeri zor doldurulacak müftülerden.

35: İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu
16.02.2013 tarih ve 28561 sayılı resmi gazetede yayımlanan 2013/96 sayılı kararname ile İzmir İl Müftülüğüne görevlendirildi. Müftü Muslu'nun görevinin başında kalması bekleniyor. FETÖ kapsamında en çok sıkıntı çeken müftülerin başında geliyor. FETÖ'nün haydutlarını tek tek temizledi. FETÖ'cü basın tarafından hedefe konuldu. Yetmedi açığa alınan bazı müftüler tarafından gazetelere manşet oldu. 

36: Kars İl Müftüsü Mehmet Genç
12.12.2012 tarihinde Kars'a İl Müftüsü olarak atandı. Rotasyon durumu, belirsizliğini koruyor.

37:  Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın
05.03.2014 tarihinde Kastamonu İl Müftüsü olarak atandı. Personel açığı bakımından en talihsiz müftü olarak kayıtlara geçti. Rotasyona tabi değil.

38: Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven
15.07.2015 tarihi itibariyle Kayseri İl Müftüsü olarak atanan Müftü Güven, kısa bir sürede başarılı hizmetlere imza atmayı başardı. FETÖ kapsamında en titiz çalışmaları ile göz kamaştırdı. Gerek Kayseri'ye gerekse de Diyanet'e yeni ivme kazandıracağı düşünülen Müftü Şahin Güven'den beklentiler bir hayli fazla.  Rotasyona tabi değil.

39: Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak
08 Şubat 2013 tarihinden itibaren Kırklareli il müftüsü olarak atandı. Sıkıntılı günler yaşadığı iddia ediliyor. Rotasyon durumu belirsizliğini koruyor.

40: Kırşehir İl Müftülüğü
Müftü Mehmet Şahin'in FETÖ kapsamında açığa alınmasından sonra münhal kadro olarak kayıtlara geçen il müftülüğüne yeni bir müftünün atanması bekleniyor. 

41: Kocaeli İl Müftülüğü Yusuf Doğan
30.06.2015 tarihinde resmi gazetede yayınlanan karar ile Kocaeli İl Müftüsü olarak atandı. Rotasyona tabi değil.

42: Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar
23 Nisan 2014 tarihinde Konya İl Müftülüğüne atandı. Rotasyona tabi değil.

43: Kütahya İl Müftülüğü Hacı Yusuf Gül
Müftü Hacı Yusuf Gül'ün FETÖ kapsamında açığa alınmasından sonra yerine yeni bir müftü atanması bekleniyor.

44: Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen
21.04.2014 tarihinde Malatya İl Müftüsü olarak görevine başlayan Ümit Çimen, rotasyona tabi değil.

45: Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan
20.06.2011 tarihinde Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan'ın rotasyona uğraması bekleniyor.

46: Kahramanmaraş Müftülüğü
Kahramanmaraş il müftüsü Muhammed Gevher'in ahirete intikal etmesinden dolayı Kahramanmaraş Müftülüğü münhal kadro durumunda.

47: Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun
01.05.2011 tarihli Kararname ile Mardin İl Müftüsü olarak atanan Dursun Ali Coşkun'un rotasyona uğraması bekleniyor.

48: Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak
5 Mart 2014 tarihinde Muğla Müftülüğüne Atandı.  Rotasyona tabi değil.

49: Muş İl Müftüsü Alettin Bozkurt
27.08.2015 tarihinde Muş İl Müftülüğüne atanan Alettin Bozkurt, rotasyona tabi değil.

50: Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk
18.11.2011 tarihinde Nevşehir İl Müftülüğüneatandı. Sürpriz yaşayabilir. Sıkıntılı günler yaşadığı iddia ediliyor. Rotasyon durumu, belirsizliğini koruyor.


Haberin Devamı: 01 ila 25 arası iller (TIKLAYINIZ)
Haberin Devamı: 51 ila 81 arası iller (TIKLAYINIZ)
 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 10.10.2016 01:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.