Öne Çıkanlar Hac Kuraları Çekildi diyanetten duyurular Kürtçe meal Mevlüt Çavuşoğlu Balıkesir İl Müftü Vekili Mehmet Nurlu
banner222

Muhammed COŞKUN, Bursa Eğitim Merkezi'ne Müdür olarak atandı
banner221
Bursa Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Sarıkaya'nın İlçe Müftüsü olmasından dolayı yerine Tekirdağ Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Muhammed COŞKUN, atandı. Böylece Muhammed COŞKUN,Türkiye'nin en genç eğitim merkezi müdürü olma ünvanınıda elde etmiş oldu.


İŞTE TÜRKİYE'NİN EN GENÇ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ OLAN MUHAMMED COŞKUN'UN ÖZGEÇMİŞİ:

12.02.1980 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokulu Erzurum/Merkez Mecidiye İlkokulunda okudu. Erzurum/Merkez Gaziler Kur’an Kursunda hafızlığını tamamladı. 1992 yılında İstanbul’a geldi ve Beyoğlu Abdüsselam Kur’an Kursunda hafızlık yarışmalarına hazırlandı.

1992-1999 yılları arasında yurtiçi ve yurtdışında çeşitli hafızlık yarışmalarında farklı dereceler aldı. (1995 yılında Mısır’da Uluslararası Hafızlık Yarışması’nda otuz cüz kategorisinde ülkemizi temsil etti.

1996 yılında İran İslam Cumhuriyeti Kültür Müsteşarlığı ve MGV’nın ortak düzenlediği Uluslararası Hafızlık Yarışmasında birinci oldu. 1998 yılında İmam Hatip Liseleri arası Marmara Bölgesi birincisi ve Türkiye üçüncüsü oldu. Ayrıca çeşitli vakıflar ve belediyelerin düzenlediği yarışmalarda farklı dereceler aldı) Ortaokul ve liseyi Eyüp İmam-Hatip Lisesi’nde okudu. 2004 yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Temel İslam Bilimleri Tefsir Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Bölümü’nde Doktora öğrenimine devam etmektedir. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi 2. sınıf öğrencisidir. Memuriyete 2004 yılında Çorum’da imam-hatip olarak başladı. 2005’te Sakarya/Geyve’de imam-hatip olarak bir yıldan fazla görev yaptı.

2006 yılında İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nde ihtisas eğitimine başladı ve 2009’da mezun oldu. Haseki’den mezun olduktan sonra bir yıl İstanbul/Kartal’da imam-hatip olarak görev yaptı. 2010’da Tekirdağ Eğitim Merkezi’ne Eğitim Görevlisi olarak atandı ve iki yıl bu görevde bulundu. 2012’de DİB Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’na Müfettiş Yardımcısı olarak atandı. Bir süre bu görevde bulunduktan sonra 2013 yılında kendi tercihiyle yeniden Tekirdağ Eğitim Merkezi’ne Eğitim Görevlisi olarak atandı. 01.01.2015 tarihinde Bursa Eğitim Merkezi’ne Müdür olarak atandı ve halen bu görevine devam etmektedir.

Çalışmalarından bazıları şunlardır:

A) Akademik Çalışmalar:

1) Bereketzâde İsmail Hakkı’nın Envâr-ı Kur’an Tefsiri ve Diğer Tefsir Yazıları (2008, Basılmamış Yüksek Lisans Tezi) 2) Kur’an-ı Kerim’de Hilafet ve Emanet Kavramı (2004, Basılmamış Lisans Tezi)

B) Sempozyum Tebliğleri:

1) Olağanüstü Haller ve Afet Durumlarında Din Hizmetleri ve Din Görevliliği, YECDER III. Ulusal Din Görevlileri Sempozyumu, İstanbul, 2012.

C) Yayımlanmamış Makaleler:

1) Dinlerde Cennet - Cehennem İnancı (2003)
2) Panteizm Nedir? (2003)
3) Dinlerin Doğruluk, Kapsayıcılık ve Bir Arada Yaşama Sorunu Hakkında Bir Değerlendirme (2004)
4) İbn Mâce’nin Sünen’ indeki ‘Kader’le İlgili Hadislerin Değerlendirilmesi (2004)
5) Nostaljik Bir Şarkı: İslam Manidir Terakkî (2004)
6) Yehova Şahitleri Hakkında Bir Araştırma (2004)
7) Şi’a’nın Doğuşu Ve Belli Başlı Görüşleri (2005)
8) Muhammed Ali Es-Sâbûnî’nin Ravâi’u’l- beyân fî tefsîr-i âyi’l- ahkâm mine’l- Kur’an Tefsiri Bağlamında Kafirlerle Dostluğun Yasaklanması (2005)
9) MEB İslam Ansiklopedisi’ndeki “Te’vil” Kavramının Değerlendirilmesi (2005)
10) Bilimsel (İlmî / Fennî) Tefsir Ekolü Hakkında Bir Araştırma (2008)
11) Ankebut Suresi 14. Ayetin Beydâvî, Nesefî ve Ebussuud’a Göre Tefsiri (2009)
12) Lokman Suresi 34. Ayet Bağlamında “Rahimlerde Olanı Yalnız Allah’ın Bilmesi” Meselesi Günümüzde Nasıl Anlaşılabilir? (2009)
13) Nisa Suresi 171. Ayet Bağlamında “Hz. İsa’nın Allah’ın Kelimesi Olması” Ve Kelam - Tekvin Sıfatları Arasındaki İlişki (2010) 14) Kur’an-ı Kerim’in İcaz Vecihlerinden Kur’an’da Lafız - Mana Münasebeti (2010)
15) Sahih Kıraatlerdeki “Resmü’l-mushaf’a Uygunluk” Şartı, Mevcut Kıraat Vecihlerinin Neresinde Aranmalıdır? (2012) 16) Kur’an Tilavetinde Sık Yapılan Hatalar (2013)
17) Sahih Kıraatlerdeki Üç Temel Şartın Kur’an Tarihi Açısından Yeniden Değerlendirilmesi (2014)

D) Kitap Tanıtımları

1) Prof. Dr. Hayrettin KARAMAN’ın İslam Hukuk Tarihi İsimli Kitabının Tanıtımı ve Değerlendirilmesi (2003)
2) Pierre LORY ‘nin Kaşani’ye Göre Kur’an’ın Tasavvufî Tefsiri İsimli Kitabının Tanıtımı (2005)
3) Prof. Dr. İlhami GÜLER’in İman - Ahlak İlişkisi İsimli Kitabının Tanıtımı (2005)
4) Ali Sâmi En- Neşşâr’ın İslam’da Felsefî Düşüncenin Doğuşu İsimli Kitabı Hakkında Geniş Bir Değerlendirme (II. Cilt) (2005)
5) Dücane CÜNDİOĞLU’ nun Keşf-i Kadîm İsimli Kitabı Hakkında Bir Değerlendirme (2005)
6) Ebu Bekr Câbir El- Cezâirî’nin Eyseru’t- tefâsir li kelâmi’l- ‘aliyyi’l- kebîr İsimli Tefsirinin Tanıtımı ve Değerlendirilmesi (2005)
7) Prof. Dr. Ali İbrahim En-Nemle’nin “Oryantalistlerin Kur’an-ı Kerim Hakkında Yaptıkları Çalışmalar Konusunda Müslüman Alimlerin Araştırmaları (Bibliyografik Sunum)” İsimli Sempozyum Tebliğinin Değerlendirilmesi (2009)
8) Yard. Doç. Dr. Ahmet ÇELİK’in Kur’an Semantiği Üzerine İsimli Kitabının Değerlendirilmesi (2009)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yusuf ay 6 ay önce

sözleşmeli imam alimlarinda mulakatlarda imam adaylarina 'kravat takmak şirk'midir tarzında soru sorarak imam adaylarina bir baski kurarak ve daha farkli cemaat mensubu seklinde sorarak sinavlardan dusuk not vermistir..kendisinin ahirete imani konusunda suphemiz yoktur.ahirette iki elimizin yakasinda olacağından suphesi olmasin..bu dunyada da gerekli yerlere basvurarak hakkinda hukuki dilekceler verilecektir.demekki okumak insanin kafasindan önyargilari gidermiyor..

Avatar
babertii 2 yıl önce

hayırlı mübarek olsun bu güzel kardeşimizi rabbim ömrünün sonuna dek hizmeti İslamiye de istihdam eylesin

Avatar
Fahri 2 yıl önce

helal olsun kendısıne yatırm yapmış meyvelerınıde topluyor.Allah yolunu ve bahtını acık etsın makam ve mekan şöhretine aldananlardan etmesınbasarılar dılıyorum

Avatar
Hayati DEMİRCİ 2 yıl önce

Yolun, bahtın açık olsun Müdürüm, Rabbim utandırmasın...

Avatar
Fahriye Yılmaz 2 yıl önce

YorumunuzBarekellah... istikamet üzere muvaffakiyetler dilerim. FATİH ÇATMAKAŞ hocamıza da hürmetler

Avatar
Necmi ÜNSAL 2 yıl önce

Hayırlı olsun. Hocamızı çalıkanlığıyla tanırız. Dürüstlüğüyle biliriz. Vefasıyla iftihar ederiz.
Allah nice güzel hizmetler nasib eylesin.
Rabbim utandırmasın, usandırmasın.
Her daim iyilikle andırsın.

Avatar
enes 2 yıl önce

helal olsun hocama Kur'an ın güzellikleri yüzüne yansımış.. hem en genç, hemde en yakışıklı eğtm mrkz müdürü

Avatar
Muhammet Hanefi KACIR 2 yıl önce

Kıymettar Kardeşimiz , Meslektaşımız Muhammed Coşkun Hocamızın atandığı yeni görevi sebebiyle bir kerede buradan duyduğumuz memnuniyeti dile getiriyor, Yüce Allahtan hizmet anlayışımızın kalibresini artıracak ve ufkumuzu genişletecek hayırlı hizmetler diliyorum.

banner220