Adem Karakelebek'i Tanıyalım
Halen İlçe Müftüsü olarak görev yapan Adem KARAKELEBEK 1961 Manisa Uzunlar Köyü doğumlu olup Akhisar İlçesinde ailesi meskundur.

Ama olan ağabeyinden 9 yaşında iken hafız olmuş, Akhisar İmam Hatip Lisesinden 1983 yılında dönem birincisi olarak mezun olmuştur.

1983- 1986 yılları arasında Kur’an Kursu öğreticiliği görevinde bulunmuş, istifa ederek ilahiyat tahsiline İzmir’de başlamış ve 1990 yılında 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden dönem ikincisi olarak mezun olmuştur.

1991- 1992 yıllarında vatani görevini Yedeksubay olarak yapmış olup, 1992 yılında yine Akhisar İlçesinde Kur’an Kursu Öğreticisi olarak göreve başlamıştır.

1996 yılında Diyanet İşleri Başkanlığının açtığı ihtisas kursu sınavlarını kazanarak İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde eğitime başlamış ve 1998 yılında 2
Yıllık ihtisas eğitimini bitirerek dönem birincisi olarak mezun olmuştur.

Çekilen kura sonucunda Erzincan İli Kemaliye İlçesine İlçe Müftüsü olarak atanmıştır. 2001 yılı şubat ayında Ankara İli Güdül İlçesi, ardından Kırıkkale Sulakyurt müftülüğü yapmıştır.

Daha sonra Ankara Gölbaşı ilçe Müftüsü olarak atanan Adem KARAKELEBEK halen buradaki görevini sürdürmektedir.

Şiire karşı meraklı olan Müftü Karakelebek “Gönül Meyvesi” adlı deneme şiir kitabı ve yayınlanmamış dökümanları mevcuttur.

Evli ve 2 çocuk babası olup iyi derecede Hafız, Arapça ve Fransızca bilmektedir.

Anahtar Kelimeler:
DiyanetDinihaberler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol