Ahmet Kardaş'ı Tanıyalım
Grup Sayfamız için

21.01.1960 tarihinde Afyon’un Şuhut ilçesi İcikli köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, hafızlık ve ortaokulu Şuhut’ta bitirdi.

1979 yılında Afyon İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu ve aynı yıl Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girdi.

1983′te aynı fakülteden mezun oldu. 1983 yılında yapılan müftülük-vaizlik sınavını kazanmasının ardından 19 Mart–21 Mayıs 1984 tarihleri arasında Antalya Eğitim Merkezinde “Hizmet Öncesi Kursu” tamamladı.Kurs sonrası Afyon-Dazkırı İlçesine vaiz olarak atandı.

179. Dönem yedek subay olarak askerliğini tamamladı.

1987 yılında Kastamonu Küre ilçe müftülüğüne atandı. Buradaki görevine devam ederken 1989 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezine intisap etti ve 8. dönem olarak mezun oldu.

Isparta-Yenişarbademli ilçesinde bir yıl kurucu müftülük, daha sonra aynı ilin Şarkıkaraağaç ilçesinde 3,5 yıllık görevinden sonra 1996 yılında Dinar Müftülüğüne atandı.

2004 Yılı Ağustos ayına kadar buradaki görevine devam etti. 1 Ekim 1995 yılında ilçe ve çevresinde meydana gelen depremde yıkılan dini tesislerin yeniden imar ve inşasında aktif çalışmalarda bulundu.

2004 Yılında Eskişehir Günyüzü ilçe müftülüğüne atandı.

2008 yılı Ağustos ayına kadar buradaki görevine devam ederken 26 Ağustos 2008 tarihinde Eskişehir Sivrihisar İlçe Müftülüğüne atanan Müftü KARDAŞ Evli ve üç çocuk babasıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Aktaş 1 1 yıl önce

Karizmatik ,kıymetli bi okadarda kuvvetli hafız hocam.Allah cc basarilarinizin devamını nasip etsin inşallah. Yolunuz açık Allah cc yar ve YARDIMCINIZ olsun.

Avatar
hafız ahmet 1 yıl önce

şarkikaraağaçta Celal Avcının,Dinar da Muharrem hoca ve yaverlerinin dakka dubarasıyla yıpratılmaya çalışılmış ama başarılamamış...sağlam ve dik duruşuyla müftü gibi müftülerden....nice kardeşlerin hafız olmasına vesile olan....Hocam...

Avatar
Muharrem öztürk 1 yıl önce

Kıymetli arkadaşlarım aşağıda bir yorumda ismim geçtiği için cevap yazma ihtiyacı hissettim.benim için dakka dubaracı diyen arkadaşım hangi konuya vakıf ki bu zan da bulunmuş bilmiyorum.ben şerefimle 33 yıldır görev yapıyorum. Kimse hakkında da suizanda bulunmak istemem. Bizim inancımızda herkes yaptığının karşılığını mutlaka bulacak. Bu düşünceyle bende sayın Ahmet kardaşla olan hukukumu Allaha havale ettim. Vesselam