Ahmet Yıldız'ı Tanıyalım

Facebook Sayfamız için  

1953 Yılında Tokat'ın Turhal İlçesi Çivril Köyü'nde doğdu. İlkokulu kendi köyünde okudu. Bir kaç yıl ara verdikten sonra girdiği Tokat İmam Hatip Okulunu 1973'te bitirdi.

Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü'nden 1980'de mezun oldu. 28.11.1973 yılında başladığı Zile'nin Kırlar Köyü imam hatipliğinden 11.07.1975'te Turhal Murakıplığına, buradan yine Murakıp olarak 17.01.1977'de Boğazlıyan'a, 26 Eylül 1980'de Yozgat İl Murakıplığına atandı. 1983'de kısa dönem askerlik görevini yaptı.

16.01.1984 Yılında Vaiz olarak Amasya'nın Suluova İlçesi'ne atandı. 10.09.1987 Yılında Ordu Akkuş İlçe Müftüsü oldu.

Aynı görevle 24.10.1990 da Tokat Reşadiye İlçesine, 19.11.1993'te Sivas Hafik, 12.12.1997 de Tokat-Yeşilyurt, 29.09.2003'te Tokat'ın Zile İlçesi'ne Müftü olarak atandı.

16.12.2008 Yılında Isparta'nın Yalvaç İlçesi'ne atandı. Bu görevini yaparken Çorum'un Mecitözü İlçe Müftüsü olarak atandı ve 11.08.2011'de görevine başladı.

Evli ve beş çocuk babası olan Yıldız, Ziraat, Edebiyat (şiir yazma) ve Kur'an Kursu açıp Hafız yetiştirmeyi sevmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.