Ali Kotan'ı Tanıyalım
Tekirdağ İl Müftü Yardımcılığı görevinden, Babaeski İlçe Müftülüğü'ne atanan Müftü Ali Kotan, 9 Eylül 2014 tarihi itibariyle Babaeski'de göreve başladı.
 
Babaeski İlçe Müftülüğü'nde göreve başlayan Ali Kotan, 1950 Erzurum merkez Güzelova köyünde dünyaya geldi. Küçük yaşlarda babasından Kuran-ı Kerim okumasını öğrenerek 10 yaşında hafız oldu.

Bölgede ilmiyle meşhur olan Erzurum Müftüsü Osman Bektaşın yanı sıra Çat Müftüsü Halis Emek ve Eski Diyanet İşleri Başkanlarından Mehmet Nuri Yılmazdan Arapça ve dini ilimler alanında medrese eğitimi aldı.

İlk, orta ve lise eğitimlerini dışarıdan tamamlayan Kotan 1970 – 71 yıllarında vatani görevini yapmış 1974 yılına kadar fahri İmam Hatiplik yapmış ve 1975de ise Erzurum Pasinler İbrahim Hakkı Camiinde resmi olarak İmam – Hatiplik görevine başladı. Erzurum Yüksek İslam, İslami İlimler ve son olarak Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirip, 1986da Isparta Sütçüler İlçesinde stajyer Müftülük görevine başlayarak sırasıyla Eskişehir Çifteler, Edirne Keşan Müftülükleri görevinde bulundu.

 
2008 yılında Tekirdağ İl Müftü Yardımcısı olarak atandı. Eylül 2013te Kapaklı İlçe Kurucu Müftüsü olarak görev aldı.2014 Haziran ayı sonlarına kadar buradaki görevini sürdürdü. Daha sonra Tekirdağ İl Müftü Yardımcılığı görevine tekrar geri döndü. İyi derecede Arapça bilen Ali Kotan evli ve 4 çocuk babasıdır.

Dinihaberler.com olarak bizlerde Babaeski İlçe Müftüsü Ali Kotan'a yeni görevinde başarılar dileriz.
Anahtar Kelimeler:
DiyanetDinihaberler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol