Bekir DERİN'i Tanıyalım

05.06.1962 tarihinde Tokat İli Pazar İlçesine bağlı Üzümören Kasabasında doğdu. İlk ve orta eğitimini Üzümören'de, İmam-Hatip Lisesini ise Tokat'ta tamamladı. 1983 yılında da Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

10.07.1980-01.12.1980 tarihleri arasında Kayseri Pınarbaşı ilçesine bağlı Alagazi köyünde İmam-Hatiplik yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca 1983 yılında yapılan Müftülük - Vaizlik sınavını kazanarak 08.03.1984 tarihinde Antalya Müftülüğüne Stajyer Müftü yardımcısı olarak atandı ve Eğitim merkezinde hizmet öncesi kursa başladı.

Kursta göstermiş olduğu başarı üzerine Diyarbakır ili Hazro ilçesi müftülüğüne tayin edildi. 22.05.1984 - 25.08.1988 tarihleri arasında bu ilçede görev yaptı.

Daha sonra sırasıyla; Yozgat ili Çekerek ilçe Müftülüğü (22.08.1988 - 25.09.1995) , Hatay ili Dörtyol ilçe Müftülüğü (25.09.1995 - 27.10.1999), Yurtdışı görevi olarak Hollanda Deventer Başkonsolosluğu çalışma bölgesinde Din Görevliliği (30.10.1999 - 01.12.2003), İzmir İli Tire İlçe Müftülüğü (27.08.2004 - 06.08.2010) ve İstanbul İli Gaziosmanpaşa İlçe Müftülüğü (20.08.2010-29.01.2012) yaptı.

Sicil notu yüksekliği sebebiyle 3 kez kademe ilerlemesi ve çok sayıda Takdir-Teşekkür belgeleriyle taltif edildi.

30 Ocak 2012 tarihinden itibaren İstanbul İl Müftü Yardımcısı olarak göreve başlayan Bekir DERİN, evli ve 5 çocuk babası olup, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
t 3 yıl önce

Fatma tebrik ediyorum bukardesimi