Bilal Başoğlu'nu Tanıyalım

1955 Yılında Aydın-Nazilli-Sinekçiler köyünde doğdu.İlkokulu köyde tamamladı.1967-1968 yıllarında,Aydın İmam-Hatip Lisesi'ne kaydoldu.1973-1974 yılında mezun oldu ve Nazilli Aşağı Çarşı Camiinde göreve başladı.

1976 yılında İzmir Yüksek İslam Ensitüsünü kazandı.1979-1980 eğitim öğretim yılında mezun oldu ve 1981 ocak ayında Manisa ili Gördes İlçesi Merkez Camiinde İmam-Hatiplik görevine tekrar başladı.01.01.1983 yılında Muğla İli Milas İlçesi Vaizliğine atandı ve 23.06.1983 tarihinde tekrar Gördes İlçesine bu kez Müftü olarak atandı.

27.10.1986 yılında kurum geğişikliği nedeniyle İzmir Polis Kolejine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak atandı.Yedi yıl süreyle İzmir ve İstanbul Polis Kolejlerinde görev yaptıktan sonra Sırasıyla;Manisa-Ahmetli İlçesi, İzmir-Torbalı İlçesi Vaizliklerinde bulundu.04.01.2007 tarihinde Aydın İli Kuyucak İlçesine Müftü olarak tayin oldu.

10.07.2013 tarihinde Adana İli Kozan İlçe Müftülüğüne naklen atanan  ve 04.09.2013 görevine başlayan Bilal BAŞOĞLU , evli ve iki çocuk babasıdır

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol