Burhan Barut'u Tanıyalım
1955 yılında Diyarbakır İli Kulp ilçesi Bayır Köyünde doğdu.1963 yılında Düzce İlkokulunu bitirdi. 1963-1970 yıllarında Kur’an-ı Kerim, Arap Dili ve Edebiyatı ile İslami İlimler sahasında özel medreselerde okudu.

1971-1977 yıllarında Konya İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1977 yılında Mardin ili Nusaybin ilçesi Talat köyünde mecburi hizmetle dört ay kadar İmam-Hatiplik yaptı. 1978-1981 yıllarında Konya Yüksek İslam Enstitüsünü okudu. 28.08.1981-22.03.1982 yıllarında Diyarbakır İli Kulp İlçesi Temren köyünde 7 ay kadar İmamlık yaptı. 1982 yılında Çanakkale Lisesine öğretmen olarak atandı.

01 Nisan 1982-31 Temmuz 1983 tarihleri arası Ankara/Polatlı ile Kars/Kağızman’da topçu Asteğmen olarak vatani görevimi yaptı. 28 Ekim 1983- 03 Şubat 1986 tarihlerinde Siirt İli Sason İlçe Müftüsü, 11.02.1986 tarihinden 20.09.1989 tarihine kadar Adıyaman İli Gölbaşı İlçe Müftüsü, 29.09.1989-14.10.1992 tarihleri arasında Diyarbakır İli Kulp İlçe Müftüsü, 27.10.1992-15.11.1994 tarihleri arasında Ordu ili İkizce İlçe Müftüsü, 28.11.1994-15.08.2004 tarihleri arasında Hatay İli Samandağ İlçe Müftüsü, 20.08.2004- 31.7.2009 tarihlerinde Malatya İli Akçadağ İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 7 Ağustos 2009 tarihinde Kahta ilçe müftüsü olarak başladı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.